ارزهای دیجیتالاخبار ارز دیجیتال

روبل دیجیتال از ابتدای سال ۲۰۲۳ آغاز به کار می کند

بانک مرکزی روسیه با انشتار بیانیه ای رسمی از انتشار و آغاز به کار روبل دیجیتال از ابتدای سال ۲۰۲۳ خبر داد.

به نقل از بازار، بر اساس این گزارش، بانک مرکزی روسیه در بیانیه خود تاکید کرده که روبل دیجیتال با هدف هماهنگی بیشتر سیستم بانکی این کشور با فناوری‌های مالی جدید به بازار عرضه خواهد شد و می توان از آن برای پرداخت بهای کالا یا خدمات در مبادله با شرکت‌های روسی استفاده کرد.

همچنین قرار است شرکت‌های بخش خصوصی و سازمان‌های دولتی روسیه در ارتباطات مالی خارجی خود از روبل دیجیتال استفاده نمایند.

بر اساس جدول زمانبندی ارائه شده از سوی بانک مرکزی روسیه، ارز دیجیتال ملی این کشور اوایل سال آینده میلادی روانه بازار خواهد شد و در پی آن، قرار است تمامی موسسات مالی و اعتباری روسیه در همان سال به پلتفرم مبادلاتی روبل متصل شوند.

تنها مرجع صادر کننده روبل دیجیتال بانک مرکزی روسیه عنوان شده و از این حیث، تفاوتی عمده با ارزهای دیجیتال مرسوم بازار خواهد داشت.

همچنین بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال که کاملا به محیط اینترنت وابسته هستند، روبل دیجیتال از سال ۲۰۲۵ امکان مبادله در فضای خارج از اینترنت و سیستم بانکی را نیز خواهد داشت که به عنوان مزیتی بزرگ برای این رمزارز به حساب می آید.

بانک مرکزی روسیه همچنین تاکید کرده که روبل دیجیتال علاوه بر کاهش هزینه‌های بانکی، امکان انجام مبادلات مالی میان بانک‌ها و موسات اعتباری این کشور با همتایان خارجی خود را برقرار خواهد ساخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا