ارزهای دیجیتال

دولت کره جنوبی از سال ۲۰۲۱ ۲۶۰ میلیارد KWR را به صورت رمزنگاری به دلیل عدم پرداخت مالیات مصادره کرده است.

[ad_1]

به گزارش رسانه محلی mk.co.kr، دولت کره جنوبی در دو سال گذشته بیش از ۲۶۰ میلیارد وون کره (۱۸۰ میلیون دلار) ارزهای دیجیتال را به دلیل معوقات مالیاتی توقیف کرده است. سیاستمداران این کشور مقرراتی را وضع کردند که اجازه توقیف ارزهای دیجیتال را برای معوقات مالیاتی می داد و اجرای آنها را از سال گذشته آغاز کردند.

فردی که در سئول زندگی می‌کند، به نام «شخص الف»، ۱.۴۳ میلیارد وون بدهی مالیاتی معوقه داشت و حساب صرافی ارز دیجیتال او توسط مقامات ضبط شد. این حساب شامل ۱۲.۴۹ میلیارد وون دارایی دیجیتال است که در ۲۰ سکه و توکن پخش شده است، از جمله ۳.۲ میلیارد وون در بیت کوین و ۱.۹ میلیارد وون در ریپل.

بنا بر گزارش ها، پس از توقیف، “شخص الف” مبلغ معوقه را پرداخت و درخواست توقف فروش دارایی های توقیف شده را داشت. اگر معوقات مالیاتی پرداخت نشود، قانون کره جنوبی به مقامات اجازه می دهد تا ارزهای دیجیتال مصادره شده را به ارزش بازار بفروشند.

کره جنوبی یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای فعالیت رمزنگاری است که بازار ارزهای دیجیتال آن در سال گذشته به ۴۵.۹ میلیارد دلار افزایش یافت. در ماه مارس، یون سوک یول، دوستدار رمزنگاری، برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور شد و سکه ای که برای ضرب امضای او به عنوان یک توکن غیرقابل تعویض استفاده می شد، اندکی پس از آن ۶۰ درصد افزایش یافت. علاوه بر این، هر دو نامزد پیشرو، NFT های مربوط به مبارزات انتخاباتی را برای حمایت از انتخابات منتشر کردند.

یون متعهد شده است که در بخش کریپتوهای کره جنوبی “مقررات دور از واقعیت و غیر منطقی” را اصلاح کند. یکی از این اقدامات که مربوط به جولای است، شامل تعویق مالیات ۲۰ درصدی بر درآمد حاصل از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال بیش از ۲.۵ میلیون وون برای دو سال است.