۰

عجولانه «نقشه برداری توکن» می تواند به فضای رمزنگاری استرالیا – بنیانگذار Finder آسیب برساندفرد Schebesta، کارآفرین استرالیایی و سرمایه‌گذار رمزارز، اولویت‌بندی دولت استرالیا برای نقشه‌برداری توکن را «شگفت‌انگیز» توصیف کرده است، اما هشدار می‌دهد که عجله در آن می‌تواند به اثرات مخربی بر اقتصاد منجر شود.

نظرات Schebesta پس از آن منتشر شد که جیم چالمرز، خزانه‌دار استرالیایی، بیانیه‌ای را در ۲۲ آگوست منتشر کرد که در آن اظهار داشت: «خزانه‌داری کار نقشه‌برداری رمزی را در سال ۲۰۲۲ در اولویت قرار می‌دهد تا نشان دهد چگونه «دارایی‌های رمزنگاری و خدمات مرتبط باید تنظیم شوند».

Schebesta در صحبت با Cointelegraph معتقد است که استرالیا در حال حاضر یک صنعت رمزنگاری “نوپا” دارد اما باید “با سایر بازارهای اصلی و مقررات آنها هماهنگ شود.”

Schebesta افزود که «پیچیدگی‌های» نقشه‌برداری توکن مشخص نیست و «چیزها نیز در حال تغییر هستند».

Schebesta یک کارآفرین و سرمایه گذار استرالیایی است – که بیشتر به عنوان یکی از بنیانگذاران Finder، یک وب سایت مقایسه استرالیایی شناخته می شود. Schebesta همچنین یکی از بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال Hive Empire Capital و مشاور Balthazar، یک پلت فرم بازی NFT است.

او توضیح داد که اگر “عجله کنیم” – تمرین نقشه برداری توکن می تواند شرکت های رمزنگاری را دور بزند، به خصوص اگر “رویکرد بسیار متفاوتی” با سایر کشورها وجود داشته باشد.

Schebesta تاکید کرد که زمان آن نیست که “عجله کنید”، اما زمان صرف کنید “فقط آن را آسان کنید و واقعاً، واقعاً تجزیه و تحلیل عمیق تری انجام دهید.”

اعلام نقشه توکن از سوی دولت جدید کارگری استرالیا، سه ماه پس از روی کار آمدن این کشور منتشر شد و سکوت طولانی در مورد نحوه رویکرد مقررات ارزهای دیجیتال در این کشور را شکست.

در آن زمان، خزانه‌دار چالمرز گفت که دولت می‌خواهد بر بخش کریپتو «بسیار غیرقابل تنظیم» حکومت کند.

او گفت: «همانطور که هست، بخش کریپتو تا حد زیادی غیرقابل تنظیم است، و ما باید برای ایجاد تعادل درست کار کنیم تا بتوانیم از فناوری‌های جدید و نوآورانه استقبال کنیم.»

مربوط: دولت جدید استرالیا سرانجام موضع خود در زمینه مقررات ارزهای دیجیتال را اعلام کرد

در حالی که بسیاری از فعالان این صنعت این اعلامیه را به عنوان “گامی مهم” برای صنعت تحسین کردند، برخی از اینکه کشور در مسیر قطعیت مقرراتی “پیش‌تر” نبوده، ناامید شدند.

لیام هنسی، وکیل استرالیایی، شریک Gadens، به کوین تلگراف گفت که استرالیا در خط مقدم تحولات رمزنگاری بوده است، اما نگران است که این کشور به دلیل شکست در ایجاد قوانین برای کسانی که در این کشور هستند، به آرامی از بریتانیا و ایالات متحده عقب می ماند. صنعت کریپتو، به ویژه آنهایی که در خدمات مالی هستند.

هنسی معتقد است در حالی که نقشه برداری توکن حیاتی است، نباید تمرکز اصلی برای تنظیم کننده ها باشد.

ایجاد برخی قوانین و مقررات مالیاتی در مورد صدور مجوز که می‌توانیم به کسب‌وکارهایی که واقعاً نیاز به شنیدن آن دارند بدهیم تا بتوانند با رقبای جهانی ما رقابت کنند، باید ثانویه باشد.»

او می ترسد که استرالیا در دام “فکر می کند که کمی توجه دولت مشکلات را حل می کند” بیفتد، که او معتقد است که تمرین نقشه برداری رمزی “تا حدی به آن تلقی می شود.”

Schebesta گفت که او در جلسه استماع سنا در سال ۲۰۲۱ صحبت کرد و در آن تاکید کرد: “استرالیا هجوم عظیمی از مشاغل جدید خواهد داشت. […] زیرا این یک مکان نظارتی امن، پایدار و عالی برای ایجاد کسب‌وکار آنها است، و افزود که «ده‌ها هزار» شغل در «دو تا سه سال آینده» ایجاد خواهد شد.