۰

بورس اروپا ETP خنثی کربن بیت کوین را فهرست می کندیکی از شرکت های تابعه DeFi Technologies، Valour، محصول جدید معامله شده در بورس بیت کوین با کربن خنثی (ETP) خود را در بورس فرانکفورت عرضه خواهد کرد. معامله ETP از ۲۳ سپتامبر آغاز می شود.

این شرکت ETP خود را با هزینه مدیریت ۱.۴۹٪ به عنوان یک قرار گرفتن در معرض “پایدار و سازگار با آب و هوا” در برابر بیت کوین قرار می دهد. طبق گزارش‌ها، همسویی با اهداف زیست‌محیطی جهانی و حاکمیت محیطی، اجتماعی و شرکتی (ESG) از طریق تأمین بودجه حذف کربن تأیید شده و طرح‌های جبرانی برای خنثی کردن ردپای کربن مرتبط BTC حاصل می‌شود.

برای ساختار ETP، Valor با Patch شریک شد – پلتفرمی که زیرساخت اقدامات آب و هوایی را فراهم می کند و قبلاً با Andreessen Horowitz و سایر سرمایه گذاران سازمانی برجسته کار کرده است. در این اطلاعیه آمده است:

تمام انتشار کربن مرتبط با سرمایه‌گذاری به‌طور خودکار برای دستیابی به خروجی کربن خنثی با استفاده از راه‌حل مبتنی بر API Patch، که ورودی‌های مختلفی مانند کارایی تجهیزات استخراج، توزیع قدرت هش، و داده‌های انتشار کربن در سطح کشور را در نظر می‌گیرد، هدف‌گیری خواهد کرد. برای تخمین میزان انتشار کربن که مجموعه Valor دارد.”

پچ مسئول انتخاب پروژه ها بر اساس یکپارچگی محیطی آنها خواهد بود. این معیارها شامل «افزودنی بودن، ماندگاری واقعی و قابل تأیید، و منفی بودن» خواهد بود.

مربوط: مدیر کریپتو می گوید: «بازار تصمیم خواهد گرفت» در مورد ETP های پس از ادغام اتریوم

پیشنهادات موجود Valour از ETPها شامل Valor Binance (BNB)، Valor Uniswap (UNI)، Cardano (ADA)، Polkadot (DOT)، Solana (SOL)، Avalanche (AVAX)، Cosmos (ATOM) و Enjin (ENJ) است. در مارس ۲۰۲۲، این شرکت گزارش داد که به ۲۷۴.۲ میلیون دلار دارایی تحت مدیریت رسیده است.

علیرغم کاهش شدید بازارهای ارزهای دیجیتال در سال جاری، علاقه به محصولات مالی مرتبط با کریپتو در حال کاهش نیست. در ماه ژوئیه، شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال سوئیسی ۲۱Shares دو ETP جدید راه اندازی کرد که به سرمایه گذاران در معرض دید بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده – بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) – قرار گرفت و در عین حال هدف آن کاهش نوسانات از طریق متعادل کردن دارایی ها به دلار ایالات متحده بود.