بیت کوین تقریباً توسط ساتوشی ناکاموتو نت کوین نامیده شد که به داده های دامنه اشاره می کند

[ad_1]

ایجاد یک نام خوب اغلب یکی از چالش برانگیزترین تصمیماتی است که باید هنگام راه اندازی یک سرویس یا کسب و کار جدید اتخاذ کنید. داده‌های تاریخی خرید نام دامنه نشان می‌دهد که ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت‌کوین (BTC)، یک گزینه نام‌گذاری جایگزین در ذهن داشته است که به وایت پیپر راه پیدا نکرده است.

Bitcoin.org، دامنه وب سایت مرتبط با بیت کوین اصلی، در ۱۸ اوت ۲۰۰۸ تحت AnonymousSpeech، سرویسی در ژاپن ایجاد شد که به کاربران امکان می داد نام دامنه را به صورت ناشناس خریداری کنند. خرید دامنه تحت AnonymousSpeech حول جدول زمانی مشابه، ایجاد Netcoin.org را در ۱۷ اوت ۲۰۰۸ نشان داد – درست یک روز قبل از ایجاد Bitcoin.org.

پس از تحقیقات بیشتر، قفل رمز ارز یا واینبرگر تأیید کرد که هیچ محتوایی در دامنه Netcoin.org وجود ندارد “مگر اینکه بعداً توسط شخص دیگری خریداری شد.”

تصمیم به ماندن در بیت کوین ممکن است برای موفقیت آن بسیار مهم بوده باشد، زیرا بسیاری از اعضای جامعه کریپتو بر عدم علاقه خود به نام نت کوین تاکید کردند. اظهار داشت:

“جالبه. خوشحالم که آنها به بیت کوین چسبیده اند، به نظر خیلی بهتر است.

این یافته بیشتر به بیت کوین کمک می کند تا از افرادی که قبلاً ادعا می کردند ساتوشی ناکاموتو هستند فاصله بگیرد. دامنه Netcoin.org بعداً حذف شد و در سال ۲۰۱۰ مجدداً در یکی از شرکت های تابعه Web.com ثبت شد.

مربوط: تصمیم بیت کوین السالوادور: پیگیری پذیرش یک سال بعد

با وجود اسرار پشت ایجاد بیت کوین، این دارایی همچنان بر بازارهای مالی تسلط دارد. بیت‌پی این تصور را تأیید می‌کند زیرا داده‌های آن نشان می‌دهد که بیت‌کوین به‌رغم نوسانات زیاد قیمت، یک ابزار اصلی پرداخت است.

مریک تئوبالد، معاون بازاریابی بیت‌پی در گفتگو با کوین تلگراف اظهار داشت که حجم فروش پرداخت‌های مبتنی بر بیت کوین در بیت‌پی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۵۲ درصد بوده است.