ارزهای دیجیتال

استخر استخراج ارز دیجیتال چیست؟

[ad_1]

در روزهای اولیه بیت کوین (BTC)، علاقه مندان به ارزهای دیجیتال فقط به یک رایانه شخصی اولیه با اتصال به اینترنت برای تولید توکن های جدید BTC از طریق یک فرآیند محاسباتی توزیع شده به نام استخراج نیاز داشتند.

با این حال، با تعداد بیشتری از افراد که به دنبال همان تعداد پاداش بلاک هستند، فرآیند استخراج بیت کوین با گذشت زمان چالش برانگیزتر شده است. در واقع، کوانتوم پاداش‌ها به تدریج هر چهار سال به نصف کاهش می‌یابد و برای استخراج‌کنندگانی که نیاز به تخصیص منابع محاسباتی بیشتری با گذشت زمان دارند، سود کمتری خواهد داشت.

این فرآیند استخراج که در پروتکل‌های بلاک چین که از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کنند، به مدارهای مجتمع خاص برنامه (ASIC) نیاز دارد تا در قالب دکل‌های بزرگ مستقر شوند تا ماهیت پیچیده مسائل ریاضی را تکمیل کنند. زمان مورد نیاز برای استخراج یک بلوک

با افزایش دشواری الگوریتم ماینینگ و پاداش‌های استخراج یک بلوک که با گذشت زمان کاهش می‌یابد، امکان استخراج موفقیت‌آمیز یک بلوک برای یک قطعه از تجهیزات محاسباتی شخصی غیرممکن شده است.

این موضوع مفهوم استخر استخراج ارز دیجیتال را به منصه ظهور رسانده است، جایی که ماینرها یا کاربران فردی گرد هم می آیند و منابع محاسباتی خود را با هم ترکیب می کنند تا شانس خود را برای استخراج یک بلوک بهبود بخشند و پاداش های دریافتی را بین خود به اشتراک بگذارند.

از سال ۲۰۱۰، زمانی که Slush Pool به عنوان اولین استخر استخراج بیت کوین تشکیل شد، در حال حاضر استخرهای استخراج محبوب بسیاری برای ارزهای دیجیتال مانند اتر (ETH)، Zcash (ZEC)، بیت کوین کش (BCH)، بیت کوین SV (BSV) و موارد دیگر وجود دارد. برای انتخاب

مملو از داشبوردهای مخصوص به خود که وضعیت‌هایی مانند وضعیت سخت‌افزار ماینینگ، نرخ هش فعلی، درآمد تخمینی و سایر پارامترها را ارائه می‌دهند، استخرهای ماینینگ به کاربران رمزارز این فرصت را می‌دهند که به طور مداوم در فرآیند استخراج یک ارز دیجیتال خاص شرکت کنند و پاداش‌های منظم کسب کنند. متناسب با توان محاسباتی ارائه شده

آشنایی با فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال

قبل از اینکه به این بپردازیم که استخر استخراج ارز دیجیتال چیست و چگونه یک فرد می تواند به آن ملحق شود، اجازه دهید نحوه استخراج ارز دیجیتال را بررسی کنیم و مشکلات کلیدی مربوط به آن را درک کنیم.

اولاً، برای هر پروتکل بلاک چین PoW، فرآیند استخراج توکن بومی آن شامل حل مسائل ریاضی با استفاده از قدرت محاسباتی است، که در آن پاسخ صحیح به عنوان عدد هش بلوک نشان داده می‌شود و به نهادی که سریع‌ترین حل را حل می‌کند، پاداش ارائه می‌شود.

این پاداش‌ها در قالب توکن‌های بومی ارائه می‌شوند، با فرآیند استخراج به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که یک بلوک تراکنش جدید پس از مدت زمان مشخص استخراج شود. در مورد بیت کوین، این زمان حدود ده دقیقه است و پیچیدگی یا نرخ هش بسته به میزان قدرت محاسباتی موجود در شبکه تنظیم می شود.

با قدرت محاسباتی بیشتر، نرخ هش به طور متناسبی افزایش می‌یابد و به قدرت محاسباتی قوی‌تری نیاز دارد تا شانس حل معمای ریاضی در هر چرخه را داشته باشید.

به همین دلیل است که ماینرهای رمزارز از استفاده از رایانه های شخصی یا استخراج CPU به استفاده از واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) فارغ شده اند و اکنون به طور کامل به دکل های سفارشی ساخته شده با استفاده از صدها ASIC برای استخراج ارزهای دیجیتال تغییر می کنند.

این ماینرهای ASIC به تکامل خود ادامه می دهند و از آخرین فناوری تراشه برای ارائه نرخ هش استفاده می کنند که می تواند شانس استخراج بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را افزایش دهد. بسته به نرخ هش، مصرف انرژی، نویز تولید شده و سودآوری در روز، استخراج‌کنندگان ASIC مانند Bitmain Antminer S19 Pro، AvalonMiner 1166 Pro و WhatsMiner M32 امروزه در میان جامعه استخراج رمزارز ترجیح داده می‌شوند.

چه انتشار توکن‌های جدید در سیستم یا تأیید و افزودن تراکنش‌ها به دفتر کل عمومی در قالب بلوک‌ها، فرآیند ماینینگ سخت‌تر می‌شود زیرا ماینرهای بیشتری برای همین موضوع رقابت می‌کنند.

از آنجایی که پاداش استخراج یک بلوک بیت کوین ۶.۲۵ بیت کوین است، از منظر پولی کاملاً سودآور است و بسیاری از ماینرها را برانگیخته است تا ظرفیت محاسباتی خود را با خرید ماینرهای گران قیمت ASIC افزایش دهند.

از طرف دیگر، کسانی که ترجیح می‌دهند ظرفیت محاسباتی موجود خود را برای کسب پاداش‌های کمتر اما ثابت اختصاص دهند، ترجیح می‌دهند به یک استخر استخراج ارز دیجیتال مانند F2pool، Slush Pool یا AntPool بپیوندند و دوست دارند منابع را ترکیب کنند و برای مشارکت‌های خود پاداش‌های روزانه دریافت کنند.

مراحل فرآیند استخراج ارز دیجیتال

استخرهای استخراج کریپتو چگونه کار می کنند؟

استخر استخراج ارز دیجیتال مجموعه‌ای از ماینرها است که به عنوان یک موجودیت با هم کار می‌کنند تا شانس خود را برای استخراج یک بلوک افزایش دهند و به نسبت قدرت محاسباتی که توسط آنها در استخراج موفقیت‌آمیز یک بلوک کمک می‌کنند، پاداش‌ها را بین یکدیگر به اشتراک بگذارند.

اپراتور ماینینگ استخر فعالیت هایی مانند ثبت کار انجام شده توسط هر یک از اعضای استخر، مدیریت هش های آنها، اختصاص سهام پاداش به هر عضو و حتی کاری که باید توسط آنها به صورت جداگانه انجام شود را مدیریت می کند.

در مقابل، هزینه استخر استخراج از پاداش‌های توزیع شده برای هر عضو کسر می‌شود، که بر اساس مکانیسم اشتراک‌گذاری استخر محاسبه می‌شود و بسته به نحوه تقسیم پاداش‌های این استخرهای استخراج ارز دیجیتال، می‌تواند از نوع متناسب، پرداخت به ازای، باشد. نوع اشتراک یا نوع استخر کاملاً غیرمتمرکز نظیر به همتا (P2P).

تعاملات بین ماینرهای منفرد_استخرهای استخراج_و پروتکل بیت کوین

در یک استخر استخراج متناسب، ماینرهایی که در توان محاسباتی خود مشارکت می‌کنند، سهام را تا زمانی که استخر در استخراج یک بلوک موفق شود، دریافت می‌کنند، که سپس به پاداش‌هایی متناسب با تعداد سهام دریافتی هر عضو استخر تبدیل می‌شود.

استخرهای پرداخت به ازای هر سهم اندکی با استخرهای متناسب متفاوت است، به این معنا که هر عضو می‌تواند سهام دریافتی خود را به صورت روزانه نقد کند، صرف نظر از اینکه استخر در یافتن بلوک موفق بوده است یا خیر.

آخرین اما نه کم‌اهمیت، استخرهای استخراج ارز دیجیتال P2P نسخه‌های پیشرفته‌تری هستند که در آن کل فعالیت استخر به‌عنوان یک بلاک چین مجزا ادغام می‌شود تا از فریب دادن اعضای استخر توسط اپراتور یا هر نهاد منفرد جلوگیری شود.

صرف نظر از نوع استخری که فرد انتخاب می‌کند، مهم است که پس از تجزیه و تحلیل قدرت محاسباتی مورد نیاز، هزینه‌های برق، هزینه استخر استخراج و هر چند وقت یک‌بار پرداخت استخرهای استخراج کریپتو، سودآوری استخر استخراج ارز دیجیتال را بررسی کنید.

معمولاً استخرهای مختلف ماینینگ ارزهای دیجیتال بین ۲ تا ۴ درصد از درآمد محقق شده را دریافت می‌کنند و اکثر آنها مکانیزم پرداخت روزانه را در یک زمان از پیش تعیین شده از روز ارائه می‌کنند.

با این حال، برای مشارکت کنندگان، هزینه خرید ماینرهای اختصاصی ASIC و هزینه معمول برق مورد نیاز برای تامین انرژی آنها باید به دقت بررسی شود تا بفهمیم که آیا استخرهای استخراج کریپتو سودآور هستند یا خیر.

انواع مختلف استخرهای استخراج کریپتو چیست و چگونه می توان استخر را استخراج کرد؟

تعدادی از استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال معتبر در دسترس است که ماینرها می توانند به آنها ملحق شوند و شروع به مشارکت کنند.

Binance، AntPool، F2pool، Pool BTC و Slush Pool برخی از شناخته شده ترین استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال هستند که سابقه ای مثال زدنی از نظر بازده آپ تایم و پرداخت های منظم به اعضای استخر دارند.

در واقع، Slush Pool از زمان آغاز به کار خود مسئول استخراج بیش از ۱.۳ میلیون بیت کوین بوده است و به بیش از ۱۵۰۰۰ ماینر کوچک فردی کمک می کند تا به طور جمعی بیت کوین را با نرخ هش کل استخراج کنند که ۵ تا ۸ درصد از کل شبکه بیت کوین را تشکیل می دهد.

به جای شرکت در یک استخر استخراج بیت کوین، ماینرهای فردی می توانند با پیوستن به سمت راست، به استخراج ارزهای دیجیتال دیگر مانند Litecoin (LTC)، Bitcoin Gold (BTG)، Monero (XMR)، ETH و Ethereum Classic (ETC) بپیوندند. پلت فرم استخراج

در میان استخرهای استخراج اتریوم، Ethermine، ۲Miners، F2pool، Nanopool و Ezil برخی از گزینه‌های معتبرتر برای انتخاب کاربران هستند که هر کدام نرخ هش شبکه متفاوتی را ارائه می‌دهند و صدها تا هزاران ماینر جداگانه را شامل می‌شوند.

انتخاب ارز دیجیتال برای شروع استخراج به ثبات قیمت، نرخ هش مورد نیاز برای کسب مداوم جوایز مناسب و کارمزدهای پلتفرم ماینینگ که منهای درآمد کلی خواهد بود، بستگی دارد.

به غیر از ثبت نام برای پلتفرم استخراج ارز دیجیتال، استخراج‌کنندگان فردی باید سخت‌افزار استخراج را به شکل یک یا چند ماینر ASIC، نرم‌افزار استخراج نصب شده و یک کیف پول رمزنگاری امن برای ذخیره پاداش‌ها و سایر دارایی‌های ارز دیجیتال برای مقاصد تراکنش داشته باشند.

هرچه سرمایه بیشتری در دستگاه‌ها یا تجهیزات ماینینگ پیشرفته سرمایه‌گذاری شود، شانس کسب پاداش‌های بالاتر بیشتر می‌شود، مشروط بر اینکه کل سخت‌افزار به هدف استخراج ارز دیجیتال اختصاص داده شود.

علاوه بر این، داشتن اتصال به اینترنت سریع و تامین برق بدون وقفه برای انجام کارهای اختصاص داده شده توسط اپراتور استخر معدن با سریع ترین سرعت ممکن ضروری است.

مزایا و معایب استخر استخراج ارز دیجیتال

استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال حتی به ماینرهای کوچکتر این فرصت را می دهند که از منابع محاسباتی خود برای کسب درآمد منظم استفاده کنند، بدون اینکه نیازی به سرمایه گذاری هنگفت برای توسعه یک دستگاه استخراج اختصاصی که می تواند میلیون ها دلار هزینه داشته باشد.

پرداخت‌های دوره‌ای، مشاهده واضح و بی‌درنگ پتانسیل پاداش و بهره‌مندی از مدیریت حرفه‌ای یک اپراتور استخر تنها برخی از مزایای پیوستن به یک استخر استخراج کریپتو است.

با این حال، همه استخرهای ماینینگ کریپتو ایمن نیستند، همانطور که توسط Poolin نشان داده شده است، که اخیراً اعلام کرده است که برداشت BTC و Ether (ETH) را به دلیل نگرانی های نقدینگی به حالت تعلیق در می آورد. علاوه بر این، با توجه به اینکه استخرهای ماینینگ کریپتو با کسر کارمزد استخر استخراج از پاداش‌های کسب شده توسط فعالیت‌های ماینینگ درآمد کسب می‌کنند، درآمد واقعی برای هر یک از اعضای استخر به طور قابل‌توجهی کمتر از آن چیزی است که در صورت تنها ماینر بودن ممکن است.

علاوه بر این، این است که تجهیزات مورد نیاز برای پیگیری حتی عملیات استخر معدن می تواند بسیار گران باشد و سود می تواند به طور نامتناسبی تحت تأثیر هر گونه افزایش هزینه برق یا اینترنت قرار گیرد.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.