ETH پس از ادغام منسوخ شده است

[ad_1]

برای سال‌ها، پروژه‌های مختلف بلاک‌چین به عنوان «قاتلان اتریوم» در آینده شایعه می‌شد، پروژه‌هایی که اتر را از تاج و تختش خلع می‌کردند و عنوان آن را به عنوان برترین دارایی دیجیتالی غصب می‌کردند. به نظر می رسد آن روز فرا رسیده است، اگرچه به نظر می رسد این یک کار داخلی بوده است. اتریوم دارای سهام Lido (stETH) و سایر مشتقات استیکینگ مایع در ابتدا برای منسوخ شدن اتر (ETH) به عنوان یک دارایی طراحی شده اند.

انتقال از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoW) به کاربران امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) اجازه می‌دهد تا از پاداش‌هایی که قبلاً برای ماینرها رزرو شده بود، صرفاً با نگه داشتن stETH یا هر مشتق نقدینگی مایع ETH بهره ببرند. این موضوع جای خود را به موجی از علاقه در سراسر صنعت داده است، از افراد گرفته تا موسسات مالی متمرکز (CeFi) و DeFi. در ماه گذشته، مشتقات استیکینگ مایع ETH توجه زیادی را به خود جلب کرده است و غول های صنعت – از جمله Coinbase و Frax – مشتقات استیک مایع ETH را منتشر کرده اند.

مشتقات سهامداری مایع تمام مزایای ETH معمولی را ارائه می‌کنند و در عین حال دارایی بازدهی هستند. این بدان معنی است که دارندگان می توانند در معرض اقدامات قیمتی ETH قرار بگیرند و نقدینگی خود را حفظ کنند و در عین حال از مزایای سهام استفاده کنند. کیف پول‌های دارای stETH با اضافه شدن منظم بازده سهام به مبلغ اولیه، دارایی‌هایشان به تدریج افزایش می‌یابد.

مطالب مرتبط: بازار به این زودی ها افزایش نمی یابد – پس به روزهای تاریک عادت کنید

در حالی که بیشتر استراتژی‌های سهام مستلزم قفل کردن وجوه در یک اعتبارسنجی هستند، مشتقات سهام‌داری نقدینگی به کاربران اجازه می‌دهند نقدینگی خود را حفظ کنند در حالی که همچنان از بازده سهام سود می‌برند. ETH قفل شده در اعتبارسنجی‌های شرط‌بندی، تا زمانی مبهم در آینده، احتمالاً با به‌روزرسانی شانگهای، برای برداشت در دسترس نیست. در حالی که stETH هنوز در مقایسه با ETH با تخفیف جزئی معامله می‌شود، انتظار می‌رود که پس از فعال شدن برداشت، این شکاف برای همیشه بسته شود. به زبان ساده، توکن‌های استیکینگ مایع ETH نسبت به روش‌های شرط‌بندی استاندارد ETH یا سنتی‌تر سرمایه کارآمدتر هستند.

از منظر کاربر، دلیل کمی برای حفظ ETH معمولی وجود دارد، جایی که تنها افزایش بالقوه افزایش قیمت است، زمانی که آنها بتوانند مشتق سهامداری مایع را نگه دارند که سود احتمالی آنها را از طریق بازده سهام افزایش دهد. بنیانگذاران پروژه نیز ذهنیت مشابهی را اتخاذ کرده اند. از پروژه‌های DeFi گرفته تا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، تیم‌هایی در سراسر Web3، stETH را در پروتکل‌های خود ادغام کرده‌اند، با غول‌هایی مانند Curve و Aave که ادغام stETH را در استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خود برای کاربران DeFi آسان‌تر می‌کنند.

اتریوم 2.0، استیکینگ، اتر قیمت، اتریوم قیمت، ارزهای دیجیتال، بازارها، تجارت، امور مالی

برای پروتکل‌های وام دهی، stETH توانایی افزایش وثیقه بازدهی را بدون نیاز به اتخاذ تصمیم‌های سرمایه‌گذاری پرخطر برای راضی نگه داشتن کاربران ارائه می‌دهد. پروژه‌های NFT می‌توانند منبع درآمدی را از طریق درآمد حاصل از ضرابخانه خود ایجاد کنند، نه اینکه با یک مبلغ مقطوع محدود باقی بمانند. مشتقات استیکینگ مایع ETH با آسان‌تر کردن پروژه‌های Web3 برای سرپا ماندن و شاد نگه داشتن جامعه خود، رهبران پروژه را آزاد می‌کنند تا فراتر از نگرانی‌های مالی حرکت کنند و نوآوری واقعی را تقویت کنند.

فراتر از کارآمدی سرمایه بسیار بیشتر، مشتقات اشتراک مایع ETH به حفظ شبکه اتریوم کمک می کند. stETH و سایر مشتقات نشان دهنده اتر هستند که برای کمک به تامین امنیت شبکه در یک اعتبارسنجی اتریوم سپرده شده است.

مربوط: هزینه های کمتر، سرعت بالاتر پس از ادغام اتریوم؟ روی آن حساب نکنید

تمرکز ETH سهامدار انتقاد عمده ای از مدل اجماع PoS بوده است، به طوری که Lido بیش از ۸۰٪ از سهم بازار مشتقات سهامداری مایع را در اختیار دارد در حالی که بیش از ۳۰٪ از ETH سهام را کنترل می کند. با این حال، گسترش اخیر گزینه‌های جایگزین برای فرونشاندن این نگرانی‌ها به دلیل پخش شدن سهم بازار بین سازمان‌های مختلف آماده است. تعویض ETH با مشتقات استیکینگ مایع وسیله ای برای کاربران برای پشتیبانی از تمرکززدایی در حین بسته کردن کیف هایشان است.

از آنجایی که مزایای استیکینگ همچنان در مطبوعات پوشش داده می شود، مشتقات استیکینگ مایع مطمئناً به بخش مرکزی حتی ساده ترین استراتژی های DeFi تبدیل می شوند. Coinbase ارائه “cbETH” به این معنی است که حتی سرمایه گذاران خرد نیز با این استراتژی آشنا هستند. احتمالاً در پروتکل‌هایی که مشتقات استیکینگ مایع را می‌پذیرند، شاهد پیشرفت شدیدی خواهیم بود، زیرا کاربران شروع به هجوم به بازده اساساً رایگان می‌کنند. به زودی، بسیاری از کاربران DeFi ممکن است ETH را فقط برای پوشش هزینه های گاز خود نگه دارند.

گسترش مشتقات استیکینگ مایع به تقویت مقدار ETH سپرده شده در سیستم‌های اعتبارسنجی مختلف کمک می‌کند و امنیت شبکه را افزایش می‌دهد و در عین حال بازدهی را برای تأمین منافع مالی برای حامیان فراهم می‌کند. به نظر می رسد روزهای ETH به شماره افتاده است. فراتر از سهمیه اسمی گاز، هر اتریوم که به مشتق سهام مایع تبدیل نشده باشد، فقط پول روی میز خواهد بود. به نظر می‌رسد که قاتل ETH که مدت‌ها پیش‌بینی می‌شد بالاخره ظهور کرد، اگرچه به نظر می‌رسد که تنها امنیت اتریوم و کیف‌های حامیان آن را افزایش می‌دهد.

خود فورمن بنیانگذار Sturdy، یک پروتکل وام دهی DeFi است. او قبل از تحصیل در رشته ریاضی و علوم کامپیوتر در استنفورد در دبیرستان به رمزنگاری علاقه مند شد. زمانی که سم روی Sturdy کار نمی‌کند، جیو جیتسو برزیلی را تمرین می‌کند و به جاینت نیویورک ریشه می‌دهد.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا نماینده دیدگاه ها و نظرات Cointelegraph نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]
فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید