اخبار ارز دیجیتالارزهای دیجیتال

هکر اویلر ظاهراً از شانس خود استفاده می کند و وجوهی را به میکسر کریپتو می فرستد

قبل از این اقدام، ظاهراً هکر حداقل یک قربانی را بازپرداخت کرده است، که منجر به تعداد زیادی پیام زنجیره ای از سایر قربانیان ادعا شده شد.

هکر مسئول حمله ۱۹۶ میلیون دلاری به اویلر فاینانس، تنها چند ساعت پس از دریافت جایزه ۱ میلیون دلاری برای کشف هویت هکر، شروع به انتقال وجوه به میکسر رمزنگاری Tornado Cash کرده است.

شرکت تحلیلی بلاک چین PeckShield در ۱۶ مارس توییت کرد که بهره‌بردار پشت حمله وام فلش به پروتکل وام‌دهی غیرحضوری اتریوم در حال حرکت است.

بهره‌بردار ۱۰۰۰ اتر تقریباً ۱.۶۵ میلیون دلار، از طریق میکسر رمزنگاری تحریم شده Tornado Cash را منتقل کرد .

این تنها چند ساعت پس از آن است که آزمایشگاه اویلر در توییتی اعلام کرد که برای اطلاعاتی که منجر به «دستگیری مهاجم پروتکل اویلر و بازگرداندن تمام وجوه» شود، یک میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

درست یک روز قبل، اویلر یک پیام زنجیره ای به آدرس بهره بردار ارسال کرد و هشدار داد که اگر ۹۰ درصد ظرف ۲۴ ساعت بازگردانده نشود، پاداشی را «که منجر به دستگیری شما و بازگشت تمام وجوه می شود» اجرا خواهد کرد.

انتقال وجوه به میکسر کریپتو می تواند نشان دهد که هکر تحت تأثیر پیشنهاد عفو اویلر قرار نمی گیرد.

Peckshield خاطرنشان کرد که حدود ۱۰۰ ETH به ارزش ۱۶۵۲۰۲ دلار در زمان نگارش این مقاله به آدرس کیف پولی که احتمالا متعلق به یکی از قربانیان است ارسال شده است.

پیک پیام زنجیره ای ارسال شده توسط آدرس کیف پول قبلاً از مهاجم درخواست کرده بود که “پس انداز زندگی” خود را بازگرداند.

واین امر منجر به تعداد زیادی از قربانیان شد که به امید بازگرداندن وجوه خود به این آدرس پیام ارسال کردند.

در یکی از پیام‌ها آمده است که آنها «بیست و شش خانواده از مناطق روستایی بی‌کار هستند» که «مجموعاً یک میلیون USDT» از دست داده‌اند، و اضافه می‌کند که سهم آن‌ها از بودجه در پروتکل «پس‌انداز زندگی دهه‌های گذشته ما در کارخانه‌ها» بوده است.

یکی دیگر از قربانیان ظاهراً به مهاجم پیام داد و به آنها به خاطر “برد بزرگ” تبریک گفت و گفت که آنها وجوهی را برای اویلر سرمایه گذاری کردند که ” برای یک خانه به شدت به آنها نیاز داشت”.

«اگر ما نتوانیم هزینه خانه مان را بپردازیم، همسرم مرا خواهد کشت […] آیا به هر حال [sic] وجود دارد که بتوانید به من کمک کنید؟ نمی دانم به همسرم چه بگویم.»

طبق داده‌های زنجیره‌ای، ۱۹۶ میلیون دلار سرقت شده از اویلر شامل DAI و USD بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا