ارزهای دیجیتالاخبار ارز دیجیتال

قانونگذاران ایالات متحده قوانینی را برای مسدود کردن دلار دیجیتال پیش می‌برند

در ۲۰ سپتامبر، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان دو لایحه برای مسدود کردن دلار دیجیتال بالقوه در ایالات متحده را مشخص خواهد کرد.

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده قوانینی را با هدف جلوگیری از انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی پیش می برد.

طبق اعلامیه رئیس پاتریک مک‌هنری، کمیته در ۲۰ سپتامبر دو لایحه در مورد یک دلار دیجیتال بالقوه را علامت‌گذاری می‌کند.

نشانه‌گذاری‌ها جلساتی هستند که در آن قانون‌گذاران درباره جزئیات یک لایحه بحث می‌کنند. قبل از اینکه قانون به صحن مجلس منتقل شود، گامی حیاتی است.

یکی از این لایحه‌ها قانون پیشگیری از پایلوت دلار دیجیتال یا HR 3712 است که فدرال رزرو را از شروع برنامه‌های آزمایشی برای آزمایش CBDC‌ها بدون تأیید کنگره منع می‌کند .

فدرال رزرو اخیراً هرگونه تصمیم در مورد صدور CBDC را رد کرد و ادعا کرد که “فقط با صدور یک CBDC با یک قانون مجاز ادامه می دهد.”

با این حال، فدرال رزرو سانفرانسیسکو در چند ماه گذشته به دنبال پر کردن موقعیت های فنی برای یک پروژه CBDC بوده است که نشان می دهد دلار دیجیتال روی میز باقی مانده است.

قانون دوم اصلاحیه ای در قانون فدرال رزرو است که بانک های فدرال رزرو را از ارائه محصولات یا خدمات خاص به طور مستقیم به یک فرد منع می کند، همراه با ممنوعیت استفاده از CBDC برای سیاست های پولی و برای اهداف دیگر.

بانک مرکزی فدرال نباید یک ارز دیجیتال بانک مرکزی یا هر دارایی دیجیتالی که اساساً مشابه آن تحت هر نام یا برچسب دیگری باشد، به طور غیرمستقیم از طریق یک مؤسسه مالی یا واسطه دیگر به یک فرد ارائه کند .

چشم انداز دلار دیجیتال جنجال هایی را در ایالات متحده به راه انداخته است.

رابرت اف کندی جونیور و ران دیسانتیس، نامزدهای ریاست جمهوری، با استناد به نگرانی های مربوط به حریم خصوصی مالی، علیه ایجاد یک CBDC در کشور صحبت کرده اند.

حامیان CBDC ها ادعا می کنند که این به ایالات متحده کمک می کند تا ارتباط جهانی دلار را حفظ کند و همچنین پذیرش ارزهای دیجیتال را تقویت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا