ارزهای دیجیتالاخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی هنگ کنگ نسبت به استفاده شرکت های رمزنگاری از شرایط بانکی هشدار داد

HKMA گفت که وجوهی که روی «بانک‌های رمزنگاری» بدون مجوز قرار می‌گیرد، توسط طرح حفاظت از سپرده منطقه محافظت نمی‌شود.

اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) به کاربران هشدار داده است که کسب و کارهای رمزنگاری که خود را به عنوان بانک معرفی می کنند و از اصطلاحات بانکی استفاده می کنند، ممکن است قوانین بانکی منطقه را نقض کنند.

در یک بیانیه مطبوعاتی، HKMA گفت که استفاده از برخی شرایط بانکی ممکن است باعث گمراهی عمومی شود و باعث شود کاربران فکر کنند که شرکت های رمزنگاری بانک های مجاز در هنگ کنگ هستند.

با این حال، بانک مرکزی تاکید کرد که بر اساس قوانین بانکی منطقه، تنها مؤسسات دارای مجوز مجاز به انجام فعالیت‌های بانکی یا سپرده‌گیری در هنگ کنگ هستند.

بانک مرکزی به مردم هشدار داد که شرکت‌هایی که خود را با کلماتی مانند «بانک رمزنگاری»، «بانک دارایی دیجیتال» و «بانک دارایی‌های دیجیتال» توصیف می‌کنند یا ادعا می‌کنند که خدمات بانکی یا حساب‌های بانکی ارائه می‌دهند، ممکن است قانون را زیر پا بگذارند.

بر اساس HKMA، غیر از موسسات مجاز، استفاده از کلمه بانک در نام یا توضیحات شرکت های خود برای افراد یا مشاغل غیرقانونی است. علاوه بر این، تسهیل در اخذ سپرده بدون مجوز مناسب نیز تخلف از قانون است.

HKMA به مردم یادآوری کرد که شرکت‌های رمزنگاری که بانک نیستند، تحت نظارت بانک مرکزی نیستند. این بدان معناست که وجوهی که در داخل به اصطلاح «بانک‌های رمزنگاری» قرار می‌گیرند، توسط طرح حفاظت از سپرده‌های منطقه محافظت نمی‌شوند.

هنگ کنگ اخیراً با ناقضان قوانین صدور مجوز خود سرکوب کرده است.

در ۱۵ سپتامبر، کمیسیون اوراق بهادار و آتی منطقه (SFC) هشداری را علیه صرافی کریپتو JPEX به اتهام تبلیغ محصولات و خدمات خود در هنگ کنگ بدون تضمین مجوز یا درخواست برای آن صادر کرد.

به دنبال هشدار SFC، ظاهراً کارکنان صرافی از غرفه Token 2049 در سنگاپور ناپدید شدند.

همچنین کارمزدهای برداشت خود را به ۹۹۹ Tether افزایش داد، حرکتی که سعی داشت کاربران را از بازیابی وجوه خود از صرافی منصرف کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا