ارزهای دیجیتالاخبار ارز دیجیتال

رئیس سابق Bithumb با ۸ سال زندان مواجه است

به گفته دادستان ها، لی جونگ هون قصد داشت با دور زدن مقررات مالی، حاکمیت Bithumb را اصلاح کند تا ازتوکن های مبادله ای سود ببرد.

لی جونگ هون، رئیس سابق Bithumb ، یکی از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال کره جنوبی، در مرکز یک نبرد حقوقی قرار دارد و ممکن است با محکومیت هشت سال زندان مواجه شود و حکم آن برای ۱۸ ژانویه ۲۰۲۴ تعیین شده است.

طبق گزارش‌های رسانه‌های محلی کره، دادستان‌ها ادعا می‌کنند که لی قصد داشته است تا با دور زدن مقررات مالی، حاکمیت Bithumb را اصلاح کند تا از توکن‌های مبادله سود ببرد.

این پرونده از اکتبر ۲۰۱۸، زمانی که رئیس سابق ظاهراً ۱۰۰ میلیارد وون کلاهبرداری کرده بود، ادامه دارد. ۷۰ میلیون دلار در جریان مذاکرات برای خرید Bithumb از کیم بیونگ گان، رئیس شرکت جراحی زیبایی BK Group، کلاهبرداری کرده است.

دادستان ها ادعا می کنند که لی از چالش های موجود در لیست توکن BXA می دانست اما آن را برای کیم فاش نکرد. علیرغم مشکلات لیست، ظاهراً لی بدون اطلاع کیم در مورد تصمیم به لیست نکردن توکن BXA، مبالغی را دریافت کرده است.

دادستان کره جنوبی برای لی درخواست هشت سال زندان کرد.

دفاع لی این ادعاها را به چالش می کشد و به اختلافات در اظهارات کیم اشاره می کند و قابلیت اطمینان او را زیر سوال می برد. لی بر صلاحیت کیم برای رهبری Bithumb پافشاری می‌کند و معتقد است که کیم از پیشرفت فهرست توکن BXA مطلع شده است.

لی با مسائل حقوقی مرتبط با اتهامات نقض قانون تشدید مجازات برای جرایم اقتصادی مشخص، به ویژه کلاهبرداری مواجه است.

تصمیم در مورد درخواست تجدیدنظر لی ممکن است سابقه ای برای رسیدگی های حقوقی مربوط به مبادلات ارزهای دیجیتال و حاکمیت باشد.

این توسعه همزمان با آماده سازی Bithumb برای عرضه اولیه عمومی است در Kosdaq تا سال ۲۰۲۵ است.

نتیجه درخواست تجدیدنظر تأثیر قابل توجهی بر آینده Bithumb و سرنوشت توکن های BXA خواهد داشت.

یک حکم مجرمانه ممکن است باعث ارزیابی مجدد چارچوب های حاکمیتی در مبادلات ارزهای دیجیتال شود که به طور بالقوه منجر به افزایش نظارت نظارتی می شود.

در حالی که جامعه ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران نتیجه جذاب را پیش‌بینی می‌کنند، این مورد بر ماهیت پویای صنعت و ضرورت وجود چارچوب‌های نظارتی کاملاً تعریف‌شده برای مقابله با مسائل حاکمیتی و حفظ اعتماد در بین سرمایه‌گذاران و ذینفعان تأکید می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا