ارزهای دیجیتالاخبار ارز دیجیتال

dYdX الزامات مارجین را در برخی از بازارها افزایش می دهد، معاملات بسیار سودآور را ممنوع می کند

صرافی غیرمتمرکز در ۱۸ نوامبر پس از یک حمله هدفمند ادعایی به توکن YFI که باعث انحلال‌های گسترده شد، نیاز به حاشیه را در چندین بازار افزایش داد.

صرافی غیرمتمرکز کریپتو dYdX پس از سوزاندن ۹ میلیون دلار از صندوق بیمه خود در ۱۷ نوامبر برای پوشش خسارات کاربران، اقدامات جدیدی را برای کاهش خطرات مرتبط با معاملات فاش کرده است .

بر اساس اعلامیه ای در X (توئیتر سابق)، صرافی الزامات حاشیه را در چندین “بازار با نقدینگی کمتر” افزایش داد و بر توکن هایی مانند Eos، AAVE،ALGO،ICP،XMR،XTZ،ZEC،RUNE،SNX، ENJ، CELO، YFI و UMA تأثیر گذاشت.

DYdX صندوق بیمه خود را فعال کرد تا زیان های معاملاتی کاربران را در ۱۷ نوامبر پوشش دهد، پس از یک معامله سودآور با هدف قرار دادن موقعیت های طولانی در توکن YFI که باعث انحلال موقعیت هایی به ارزش نزدیک به ۳۸ میلیون دلار شد.

آنتونیو جولیانو، بنیانگذار DYdX، این حرکت را “حمله هدفمند” به صرافی نامید.

به گفته وی، در نتیجه اقدامات یک فرد، علاقه آزاد YFI به dYdX از ۰.۸ میلیون دلار به ۶۷ میلیون دلار در چند روز افزایش یافت. به گفته جولیانو، همین فرد چند هفته قبل تلاش کرد تا به بازار سوشی در dYdX حمله کند.

“ما قبل از سقوط قیمت اقدام به افزایش نسبت حاشیه اولیه برای $YFI کردیم، اما این در نهایت کافی نبود. این بازیگر دقیقاً قبل از سقوط قیمت توانست مقدار خوبی دلار USDC را از dYdX برداشت کند.”

در X (توئیتر سابق)، تیم صرافی با اشاره به زبانی که آبراهام آیزنبرگ استثمارگر Mango Markets در حمله ۱۱۶ میلیون دلاری خود در سال ۲۰۲۲ استفاده کرد ، گفت: «استراتژی‌های معاملاتی بسیار سودآور اکنون در dYdX ممنوع شده‌اند .»

توکن YFI پس از افزایش بیش از ۱۷۰ درصدی در نوامبر، تنها در چند ساعت در ۱۷ نوامبر ۴۳ درصد کاهش یافت .

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، این کاهش شدید بیش از ۳۰۰ میلیون دلار از ارزش بازار را از دستاوردهای اخیر حذف کرد .

با این حال، در ۳۰ روز گذشته، این توکن همچنان بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته است، در زمان نگارش با قیمت ۹۱۹۰ دلار معامله می شود.

تیم Yearn.finance هیچ جزئیات رسمی در مورد این حادثه فاش نکرده است.

یک منبع آگاه گفت که توسعه دهندگان تیم کنترل اکثر عرضه توکن را ندارند و نگرانی های اولیه در مورد یک کلاهبرداری بالقوه را به شدت رد می کند.

این ادعا توسط داده های Etherscan پشتیبانی می شود که مبادلات متمرکز بزرگ را به عنوان دارندگان برتر YFI نشان می دهد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا