فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

پیش‌بینی بورس فردا ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

بورس

پیش بینی می‌شود بازار بورس فردا تعادلی باشد و کمی به سمت مثبت میل کند. بازار سرمایه دچار روند تکراری شده است. حرکت نزولی شاخص ادامه‌دار شده و همچنان تعداد نمادهای منفی در بازار در حال گسترش است. حجم عرضه در نمادهای زیادی افزایش پیدا کرده. برخی از نمادهای کوچک در جریان معاملات با روند صعودی همراه هستند.

در جریان معاملات امروز (۴ اردیبهشت) بازار سرمایه، تعداد نمادهای منفی در بازار به بیش‌از ۳۰۰ نماد می‌رسید. تنها تعدادی از نمادهای کوچک و برخی از نمادهای شاخص‌ساز، عملکرد مثبتی داشتند. آیا این روند در معاملات بورس تمام می‌شود؟

مریم محبی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره روند تکراری در بازار اینگونه توضیح می‌دهد: بازار سهام درگیر مسائل بنیادی قوی و زیادی است. عوامل موثر زیادی در حال حاضر وجود دارد تا بازار تحت تاثیر آن‌ها قرار بگیرد.

این کارشناس بازار سرمایه به تاثیر عوامل مختلف بر بورس اشاره کرد و گفت: عدم اعتماد سهامداران به بورس، خروج روزانه سرمایه‌های کوچک و بزرگ از بازار، اقتصاد بیماری که جامعه درگیر آن است و کسری بودجه برخی از عوامل مهم و تاثیرگذار در بازار سهام است.

او در ادامه گفت: نه تنها بازار سهام بلکه تمام بازارها از این عوامل تاثیر می‌پذیرند. بورس که یکی از بازارهای مهم و اصلی در کشور محسوب می‌شود، تحت تاثیر این عوامل قرار گرفته و فعلا بر حسب نیاز و اصول اساسی خود فعالیت نمی‌کند.

محبی درباره اصول اساسی بازار سهام گفت: بازار سهام نیازمند آن است که بر پایه عرضه و تقاضا فعالیت کند.

بخوانید
هر سهم "شاوان" ۳۷۹۷ ریال

با توجه به شرایطی که در بازار حاکم است و روندی که در بورس تکرار می‌شود، مریم محبی معتقد است بنابر فاکتورهایی که در بازار دیده می‌شود عواملی همچون انتخابات، تغییر یا خذف دامنه نامتقارن و برخی از عوامل این چنینی در بازار تاثیری نمی‌گذارد.

این کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: اگر بورس بر اساس عرضه و تقاضا فعالیت کند رفته رفته فعالیت آن به روند متعادل می‌رسد.

پیش‌بینی او درباره روند بازار فردا، تکرار روند نزولی امروز و روزهای گذشته است.
منبع:تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]