فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

پیش‌بینی بورس فردا ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

بورس

بازاربورس همچنان روند نزولی را دارد و نمادهای تاثیرگذار بر شاخص در صف‌های فروش قفل هستند. تصمیم‌های خلق‌الساعه از سوی دولت در بازار سرمایه این روزها به خروج نقدینگی از بازار و ورود پول به بازارهای موازی منجر شده است.
از ابتدای شروع کار بازار در سال ۱۴۰۰ به جز چند روز محدود بقیه روزها شاخص کل بی‌رمق و روند بازار منفی بود. از هفته اول اردیبهشت ماه صف‌های فروش قفل شده بیشتر شده است و عمده نمادهای شاخص‌ساز تاثیری منفی بر بازار داشته‌اند. امروز ششم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ با صعود قیمت مس نمادهای موثر از این اتفاق سیگنال مثبتی را دریافت کردند و مثبت شدند.

بازار در جریان معاملات امروز با برخی از تحرکات مثبت همراه بود و برخی از نمادهای شاخص‌ساز همچون فملی، شستا و فولاد با افزایش حجم تقاضا همراه بودند و افزایش قیمت داشتند. با توجه به ریزش حداقلی شاخص کل، باید دید این حمایت‌ها از بازار ادامه‌دار است یا خیر؟

محمد اشرف، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: با نگاهی کوتاه‌مدت به بازار باید گفت که هفته آینده از روز یکشنبه بسیاری از صف‌های فروش شاخص‌سازان جمع خواهند شد.

این کارشناس بازار بورس در این باره افزود: احتمالا صف‌های فروش نمادهای خودرویی مانند خودرو و خساپا هفته آینده جمع می‌شود اما صعودی نخواهد بود. همچنین شاخص کل بورس نوسانات مثبت کمی خواهد داشت.

اشرف در بخش دیگری درباره پیش‌بینی از بازار هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ گفت: برای فردا نمادهای گروهای بانکی، فلزی و مس مثبت خواهند بود. همچنین صف‌های فروش پالایشی‌ها ( شپنا، شتران) جمع خواهد شد.
منبع:تجارت نیوز

بخوانید
20 شرکت زیر مجموعه تامین اجتماعی در بورس ارائه می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]