فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

تحلیل بنیادی بازار، سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

تحلیل-بازار
شاخص های سهام ایالات متحده تمام ریزش خود را بابت ریزش از اخبار مالیات پس گرفته و هم اکنون در نزدیکی سقف های تاریخی درحال معامله شدن می باشند.

نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته و شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم وضعیت باثباتی دارند. تقریباً همه فعالین بازار مطمئن هستند که فدرال رزرو آمریکا در نشست تعیین نرخ بهره این هفته تغییری در سیاست‌های پولی اعمال نخواهد کرد و لحن فدرال رزرو هم متمایل به سیاست‌های انبساطی پولی خواهد بود.

در اروپا شاخص‌های سهام محلی تغییر قابل‌توجهی نداشته‌اند.

جریانات ریسک‌پذیری باعث شده‌اند تا تقاضا برای دارایی‌های امن مثل اوراق خزانه‌داری و دلار آمریکا کاهش یابد. در عین حال قیمت مس (معیاری برای رشد اقتصاد جهانی) به بالاترین سطح در یک دهه اخیر صعود کرده است.

در بازار اوراق خزانه‌داری، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله از میانگین متحرک ۵۰ روز خود جهش کرده است. اما با این حال هنوز هم در زیر ۱٫۶۰ درصد قرار دارد.

این هفته داده‌های GDP آمریکا هم منتشر خواهند شد. پیش‌بینی می‌شود که رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱ برابر ۶٫۹ درصد باشد. علاوه بر این پیش‌بینی می‌شود که شاخص سفارشات کالاهای بادوام، اطمینان مصرف‌کنندگان و مخارج شخصی هم رشد داشته باشند. همه چیز از بهبود سریع اقتصادی آمریکا حکایت دارند.

شاخص دلار

شاخص دلار به یک کف حمایتی مستحکمی رسیده و معتقدیم ریزش های دلار درهفته های اخیر بابت کنترل نرخ دلار در بازار از سوی فدرال رزرو بوده است زیرا ریکاوری سریع اقتصاد آمریکا باعث بالارفتن ارزش دلار در بازار می شد که این امر به هیچ وجه به نفع اقتصاد آمریکا نیست.

بخوانید
آموزش اندیکاتور MACD

از دید تکنیکال و فاندامنتال شاخص ارزش دلار نوید شروع یک ترند صعودی را در آینده نزدیک می دهد.

اونس طلا

کاهش یافتن طلا از سقف ۱۸۰۰همچنان ادامه دار می باشد و نکته جالب توجه این قضیه، منتشر نشدن آمار موجودی صندوق های ETF می باشد.

آینده بسیار روشنی در انتظار طلا خواهد بود (اهداف قیمتی ۱۸۵۰ دلاری و بالاتر)، درصورت تثبیت بر روی قیمت ۱۷۷۵ دلار می توان به ادامه روند صعودی این کالای با ارزش خوشبین بود.

اوراق قرضه و شاخص یورو

بازدهی اوراق قرضه آلمان به سقف هفته های اخیر خود رسیده است، بالارفتن بازدهی اوراق آلمان بسیار بر روی یورو تاثیر دارد و همچنان باعث بالارفتن نرخ یورو در بازار می شود.

بازدهی اوراق قرضه ایالات متحده در بازار دچار سنتیمنت مختلط شده است، از نظر اقتصاد، بالارفتن نرخ بازدهی اوراق آمریکا در آینده نزدیک اجتناب ناپذیر خواهد بود و بار دیگر بازدهی اوراق و نرخ دلار می توانند باهم رشد بکنند.

بازار بین المللی ارزی

بازار ارز در شروع نشست لندن حرکات غیرمتعارف بسیار زیادی اتفاق افتاده است، همچنین ارز AUD امروز در معاملات خود قوی ترین ارز بازار بوده است.

با بالارفتن نرخ بازدهی اوراق کشورهای ناحیه یورو، همچنان دلیل عمده ایی برای ورود به پوزیشن فروش EURUSD در بازار دیده نمی شود در صورتی که از دید تکنیکال شاید بسیاری بر این عقیده باشند که از محدوده ی کنونی ریزش باید اتفاق بیفتد ولی همچنان شاخص یورو صعودی و تا زمانی که نشانه های ریزش از جمله الگوهای کندلی رخ ندهد نمی توان به ریزش این جفت امیدوار بود.

بخوانید
روند طلا چگونه پیش خواهد رفت؟ تحلیل تکنیکال XAU / USD چهارشنبه 27 آبان 99

تقویم اقتصادی

در تقویم اقتصادی امروز سه شنبه گزارش شاخص بهای مسک خانوار در آمریکا را داریم که پیشبینی ها مبنی بر افزایش بهای مسکن و تورم در این حوزه را دارند.

از طرفی انتشار شاخص اطمینان مصرف کننده آمریکا را داریم که در صورت پیشی گرفتن از پیش بینی ها باید انتظار اندکی قدرت گرفتن دلار را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]