فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

پیش‌بینی بورس ۴ خرداد۱۴۰۰ / سهم های خود را بفروشیم؟

بورس

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با افت ۱۲ هزار و ۱۸۹ واحد به عدد یک میلیون و ۹۵ هزار واحدی رسید. شاخص هم وزن نیز با افت ۴۹۹۰ واحدی و به ۳۸۳ هزار و ۲۱۷ واحد رسید.در معاملات امروز نمادهای معاملاتی وبملت، وتجارت، پارسان، شتران، وبصادر، رمپناٍ و خساپا بیشترین تاثیر را بر شاخص کل بورس داشتند و نمادهای شپنا، شتران، فملی، ولپارس، شستا، خگستر و ثامید از پر تراکنش های بازار بودند
بازار سرمایه در هفته جاری وضعیت نامتعادلی را داشت و شاخص کل و شاخص به زیر یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد رسید.

مصطفی محبی مجد، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: با وجود روند منفی بازار در این هفته به نظر می‌رسد در هفته آینده بازار روند متعادل‌تری را داشته باشد و صف‌های فروش کم‌تر شود. اما باید توجه داشته باشیم که تا زمان مشخص نشدن نتیجه انتخابات وضعیت بازار تغییری نمی‌کند و شاهد رشد شارپی نخواهیم بود.

وی در توصیه به سهامداران گفت: بهتر است در وضعیت فعلی بازار سهامداران رفتار هیجانی نباید داشته باشند و این مسئله را بدانند که که فروش دارایی‌ها و سهم‌هایشان در قیمت‌های فعلی کار اشتباهی است زیرا قیمت‌ها نوسانی است و تا مدتی دیگر این وضعیت تا حدودی متعادل می‌شود.

این کارشناس بازار درباره تاثیر انتخابات بر بازار گفت: انتخابات در شرایط فعلی عامل مهمی است که بازار را در ابهام فرو برده است اما این نکته مهم است که حتی با مشخص شدن نتیجه انتخابات هم ما شاهد یک رشد هیجانی در بازار نخواهیم بود و تا متعادل شدن کامل بازار و دیدن روند صعودی فاصله زمانی ۳ ساله‌ای را داریم. اما با وجود این شرایط گروه‌هایی که فروش خوبی داشتند و سودآوری نسبتا مناسبی را کسب کردند مثل گروه‌های پالایشی، پتروشیمی و فلزات اساسی از روند خوبی برخوردار خواهند بود.
منبع :تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]