فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

پیش بینی بورس فردا ۷ تیر ۱۴۰۰

به گفته کارشناسان بازار،بورس در روز های پیش رو خود روندی صعودی دارد با تحرکات مثبت روبرو خواهد بود.در پایان معاملات امروز شاخص کل با افت بیش از ۲۴ هزار واحدی به رقم یک میلیون و ۴۲۳ هزار واحدی رسید.
بازار سرمایه در روزهای گذشته با روندی مثبت به کار خود ادامه داد روز گذشته خبر افزایش سرمایه ۱۲۰۰ درصدی شستا مورد تایید قرار گرفت و حالا باید دید این اتفاق چه تاثیری بر روند بازار می‌گذارد؟

میثم مسلمان‌زاده، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در باره تاثیر افزایش سرمایه ۱۲۰۰ درصدی شستا بر روی بازار گفت: افزایش سرمایه شستا زودتر از اینها باید اجرایی می‌شد. وی در این مورد افزود: بازار بورس ما لیدر محور است و در هر مقطع زمانی گروه‌های مختلفی مثل خودرویی‌ها لیدر بازار بوده‌اند حالا هم به نظر می‌رسد با افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، «شستا» این نقش را در بازار بازی کند.

وی در این باره می‌گوید: «شستا» و زیرمجموعه‌های آن هر کدام در بازار می‌توانند جداگانه لیدر بازار شوند و به طور کلی تجدید ارزیابی‌های صورت گرفته برای خود شستا و دیگر شرکت‌هایش می‌تواند مفید و موثر واقع شود.

مسلمان زاده در پاسخ به این سوال که شاخص به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد می‌رسد یا نه گفت: به نظر می‌رسد تا پایان هفته جاری شاخص کل به محدوده یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد برسد و در این محدوده تثبیت شود؛ اما رسیدن به محدوده یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد دور از انتظار نیست اما در این هفته احتمال رسیدن آن کم است.

این کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه همچنین گفت: در حال حاضر ورود نقدیتگی فقط در سهم‌های بزرگ بازار صورت گرفته و فضای شک و بی اعتمادی در بازار همچنان وجود دارد و نمادهای کوچک بازار روند نامطلوبی را می‌گذرانند. اما باید توجه کنیم که شاخصه‌های بنیادینی چون قیمت‌های جهانی که در وضعیت خوبی قرار گرفته‌اند یا تثبیت نرخ دلار در محدوده ۲۲ هزار تومان سیگنال‌های مثبتی را به بازار داده‌اند. وی افزود: سیگنال‌های مربوط به دولت و کسری بودجه اهمیت زیادی را دارد از این جهت که دولت تا چه حد می‌تواند از بازار تامین مالی کند و می‌تواند روند بازار را تغییر دهد.

مسلمان‌زاده پیش‌بینی کرد: بازار در روزهای آینده روندی کند اما با تحرکات مثبت و صعودی را خواهد داشت.
منبع:تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]