فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

پیش‌بینی بورس فردا ۱۳ تیر ۱۴۰۰

بورس

بر اساس آمار‌های معاملاتی، در نیمه اول بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با کاهش مواجه بودند.طبق گفته های کارشناسان بازار شاخص کل در حال حاضر روند صعو بازار سرمایه در روزهای گذشته حرکت صعودی خود را بعد از اصلاح و تعدیل قیمتی چند ماه قبل آغاز کرد و شاخص کل تا محدوده یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد رسید.

فردین آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه با قاطعیت بیشتری در حال حاضر با روند صعودی حرکت می‌کند و از مدار اصلاح و تعدیل فاصله گرفته است. او می‌گوید: اگر در روزهای آینده روند اصلاحی و منفی را هم داشته باشیم اما برآیند کلی همه تحلیل‌ها از بازار نشان می‌دهد دوباره تحرکات صعودی به فرض روند ریزشی در بازار رخ خواهد داد.

وی افزود: سیاست‌های رئیس جمهور جدید قبل از آغاز به کار رسمی دولت نشان داده است که بازار سرمایه از بی‌برنامه بودن فاصله گرفته است و کارگروه‌های مختلفی برای حل معضل بازار سرمایه تشکیل شده است.

آقابزرگی در بخش دیگری گفت: با توجه به روند مثبت بازار در روزهای قبل و افزایش معاملات در بازار، بورس از وضعیت غیر قابل پیش‌بینی و تحلیل‌‌پذیری فاصله گرفته است و به نظر می‌رسد در روزهای آینده با یک شیب ملایم به حرکت خود ادامه دهد اما توقع رشد شارپی از بازار نباید داشته باشیم.

وی افزود: تا پایان امسال بر فرض تغییر نکردن وضعیت سیاسی و اقتصادی در کسور حداکثر بازدهی که برای بازار سرمایه متصور هستیم با توجه به تورم ۴۰ تا ۵۰ درصدی در سال جاری، بازدهی ۴۰ درصدی خواهد بود و شاخص کل در شش ماه آینده با شیب ملایمی تحرکات صعودی را ثبت خواهد کرد.
منبع:تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]