۰

خلاصه تقویم اقتصادی در هفته آینده، ۲۳ تا ۳۰ آگوست ۲۰۲۱

تقویم اقتصادی
در این نوشته به بررسی خلاصه تقویم اقتصادی در هفته آینده، از ۲۳ تا ۳۰ آگوست ۲۰۲۱ می پردازیم. با فیماچارت همراه باشید.
هفته شلوغی برای بازارها پیش رو است. در نیمه اول هفته، شاخص های PMI بخش خصوصی کلیدی خواهند بود. در نیمه دوم هفته، تمرکز بر سمپوزیوم جکسون هول خواهد بود. اتفاقات ژئوپولیتیکی آمریکا، ایران و چین همچنان مناطق اصلی مورد توجه بازارها هستند. به روزرسانی اخبار از خاورمیانه و افغانستان نیز نیازمند نظارت مستمر است.

۵۰ آمار با تاثیر بالا و متوسط در هفته منتهی به ۳۰ آگوست مورد توجه قرارمی گیرند. در هفته قبل، ۵۴ آمار مورد توجه قرار گرفته بود.

در منطقه آمریکا و تاثیرات مهم بر دلار

در روز دوشنبه، شاخص PMI خدمات و تولید بخش خصوصی و آمار فروش مسکن موجود منتشر خواهد شد.

در روز چهارشنبه آمار اصلی کالاهای با دوام و میزان ذخایر نفت هفتگی مورد توجه قرار خواهند گرفت.

انتظار داریم شاخص PMI خدمات در روز دوشنبه و کالاهای با دوام اصلی در روز چهارشنبه محرک های اصلی بازار باشند.

در روز پنجشنبه، مطالبات هفتگی بیکاران و قرائت نهایی آمار تولید ناخالص داخلی GDP برای سه ماهه دوم مورد توجه قرار خواهد گرفت. هرگونه تجدید نظر در برآوردهای قبلی GDP و ارقام ادعای بیکاری در روز پنجشنبه کلیدی خواهد بود.

در روز جمعه، آمار تورمی در هزینه های شخصی همه چیز را جمع بندی می کند. آمار نهایی مصرف کننده PCE برای ماه آگوست نیز اعلام می شود. با توجه به اینکه آمار PCE قبلا قرائت شده و روز جمعه قرائت نهایی آن خواهد بود، تاثیر آن خاموش خواهد بود. با این حال هرگونه تجدیدنظر در قرائت اولیه، به ویژه اگر منفی باشد، می تواند بر دلار تأثیرگذار باشد.

در زمینه سیاست پولی، بازارها به صحبت های اعضای فدرال رزرو در سمپوزیوم بانکداران جکسون هول توجه خواهند کرد. انتظار می رود این عامل محرک اصلی دلار و سایر بازارها باشد. این سمپوزیوم از پنجشنبه، ۲۶ آگوست آغاز می شود.

در هفته منتهی به ۱۳ آگوست، شاخص دلار ۱.۰۶ درصد افزایش به ۹۳.۴۹۶ واحد رسید.

در منطقه اروپا و ایمپکت های یورو

هفته ای شلوغ در زمینه داده های اقتصادی اروپا در پیش است.

در روز دوشنبه قرائت های اولیه شاخص PMI بخش تولید و خدمات فرانسه، آلمان و منطقه یورو مورد توجه قرار خواهند گرفت. انتظار تأثیر زیادی از اعداد را داشته باشید. در اواخر روز دوشنبه، آمار اعتماد مصرف کننده منطقه یورو نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

روز سه شنبه، اعداد تولید ناخالص داخلی GDP آلمان برای سه ماهه دوم قبل از ارقام احساسات تجاری IFO در روز چهارشنبه جلب توجه می کند. شاخص Ifo آلمان برای ماه آگوست برای یورو کلیدی خواهد بود. زیرا هم اعتماد تجاری و هم اعتماد مصرف کننده کلید بهبود اقتصادی پایدار هستند. اعداد ضعیف می تواند بر یورو تأثیر بیشتری بگذارد.

در زمینه سیاست پولی، بانک مرکزی اروپا ECB در روز پنجشنبه صورتجلسه سیاست پولی را منتشر می کند.

در این هفته، یورو با ۰.۸۴ درصد کاهش به ۱.۱۶۹۸ دلار رسید.

در انگلستان و تاثیرات مهم بر پوند

یک هفته آرام در تقویم اقتصادی انگلیس پیش رو است.

آمار شاخص PMI های خدمات و تولید بخش خصوصی برای ماه آگوست روز دوشنبه به همراه سفارشات صنعتی CBI مورد توجه قرار می گیرند. انتظار می رود PMI خدمات محرک اصلی باشد.

به دور از تقویم اقتصادی، سیاست های انگلستان و بانک مرکزی نیز نیاز به نظارت دارند.

پوند هفته را با ۱.۷۵ درصد کاهش به ۱.۳۶۲۳ دلار رساند.

در کانادا و تاثیرات بر لونی

در تقویم اقتصادی کانادا هفته بسیار آرامی در پیش است.

آمار شاخص قیمت مواد اولیه RPMI برای ماه جولای تنها داده ای است که بازارها باید در طی هفته در نظر بگیرند. با انتشار این آمار در روز جمعه، سنتیمنت ریسک بازار را نیز در نظر داشته باشید.

دلار کانادا هفته را با ۲.۴۵ ٪ کاهش به ۱.۲۸۲۱ دلار آمریکا رساند.

در منطقه اقیانوسیه – آسیا

تاثیرات بر دلار استرالیا – اوزی

هفته ای آرام در استرالیا در پیش است.

آمار فروش خرده فروشی برای ماه جولای قرار است روز جمعه منتشر شود و آمار اصلی هفته خواهد بود. با در نظر گرفتن قرنطینه، بازارها به دنبال ارزیابی خسارت بخش خرده فروش هستند.

دلار استرالیا هفته را با کاهش ۳.۲۳ ٪ به ۰.۷۱۳۲ دلار رساند.

تاثیرات بر دلار نیوزلند – کیوی

هفته ای آرام در نیوزلند در پیش است.

آمار خرده فروشی برای سه ماهه دوم ، کیوی را در روز سه شنبه هدایت می کند. در روز چهارشنبه، داده های تراز تجاری ماه جولای نیز تأثیر گذار خواهد بود. پس از تصمیم بانک مرکزی نیوزلند RBNZ برای ادامه دادن به طرح خرید دارایی، و در پی اخبار پاندمی کرونا در نیوزلند، کیوی هفته گذشته را تحت فشار گذراند. به روزرسانی اخبار کرونا نیز در این هفته بر دلار نیوزلند تأثیر خواهد گذاشت.

دلار کیوی هفته را با ۲.۹۴ % کاهش در ۰.۶۸۳۵ دلار به پایان رساند.

تاثیرات بر ین ژاپن

هفته ای آرام در ژاپن پیش رو است.

آمار شاخص PMI های بخش خدمات برای ماه آگوست در روز دوشنبه مورد توجه قرار خواهند گرفت. بازارها به دنبال افزایش فعالیت در بخش خدمات و ادامه رشد در بخش تولید خواهند بود.

آمار تورم توکیو CPI برای ماه آگوست نیز در پایان هفته اعلام می شود. با این حال، اگر فشارهای تورمی افزایش چشمگیری نداشته باشد، بعید است که این اعداد بتوانند چیزی را جابجا کنند.

ین ژاپن با افزایش ۰.۱۷٪ در برابر دلار آمریکا به ۱۰۹.۷۸۰ رسید.

تاثیرات بر یوان چین

هیچ آمار مهمی برای ارائه جهت بازارها در هفته آینده وجود ندارد.

یوان چین هفته گذشته در برابر دلار آمریکا با افزایش ۰.۳۷% به ۶.۵۰۱۵ رساند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.