۰

معرفی ارز دیجیتال Refinable + توکن FINE

Refinable

توسعه دهندگان ارز دیجیتال Refinable قصد دارند با ایجاد مرکز فروشی که در آن سازندگان بتوانند توکن NFT خود را خلق کنند و آن را به دست مشتریان برسانند، پلتفرم خود را به یک «کانون نهایی NFT» در زنجیره هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) تبدیل کنند. این سیستم قصد دارد راه‌حلی را ارائه دهد که هر چهار بخش اصلی NFT یعنی خلق، پخش، کشف و کاربردپذیری را پوشش دهد.

از طریق ارز دیجیتال Refinable سازندگان به راحتی می‌‌توانند محتوای خود را توکنیزه کنند و از طریق انواع مختلفی از مکانیزم‌ها از جمله حراجی، هدیه و حق امتیاز، آن را بین کاربر نهایی پخش کنند. از طرف دیگر، کاربران هم می‌‌توانند از بین انواع منابع مختلف یک NFT را بیابند و روی آن سرمایه‌گذاری نمایند و سپس سبد NFT خود را بزرگ‌تر کنند و در بستر گسترده‌تر DeFi بر ارزش دلاری آن بیفزایند.

البته با تعامل بیشتر جوامع و کاربران مختلف با پروژه‌های NFT موجود، مشکلاتی همچون مقیاس‌پذیری و شلوغی شبکه به وجود آمدند. کارمزد تراکنش‌های بستر اتریوم هم به خاطر فعالیت‌های سرسام‌آور در پروژه‌های بلاکچینی دیگر، سر به فلک کشیده بود و این باعث شد که کاربران برای خلق یا انتقال توکن NFT کارمزدی تا ۶۰ دلار هم پرداخت کنند. کمیسیون پلتفرم هم در کنار آن افزایش یافته بود و زمان تأیید و نهایی شدن انتقال هم گاهی ماه‌ها زمان می‌‌برد.

ارز دیجیتال Refinable قصد دارد به وسیله رفع برخی از مهم‌ترین نقاط ضعف NFT ها از جمله کارمزدهای بالا و انعطاف‌پذیری کم، از پتانسیل‌های بکر و جذاب NFT بهره ببرد و آن را به مخاطبان بیشتری معرفی کند.

همانند اغلب پلتفرم‌های مبتنی بر بلاکچین، ارز دیجیتال Refinable هم از توکن ابزاری به‌خصوص خودش استفاده می‌‌کند که توکن FINE نام دارد. این توکن در تار و پود اکوسیستم Refinable تنیده شده و به دارندگان آن مزیت‌های مختلفی از جمله افزایش سقف حق امتیاز و پخش، دسترسی به فروش‌های اختصاصی و ارتقای لیست محصولات را ارائه می‌‌کند. این توکن همچنین برای تعیین کارمزد در بازار Refinable و اهداف حاکمیت شبکه هم به کار می‌‌آید.

این پلتفرم مرحله آخر جذب سرمایه خود را از طریق عرضه اولیه دیفای (IDO) توسط Polkastarter در آپریل ۲۰۲۱ برگزار کرد و اندکی بعد در صرافی PancakeSwap راه‌اندازی شد.

ارز دیجیتال Refinable چگونه کار می‌کند؟

ارز دیجیتال Refinable با سیستم خود فعالیت سازندگان و کاربران حوزه NFT را از طریق یک پلتفرم غیر متمرکز ساده کرده تا کاربران بتوانند توکن‌های NFT مختلف و متنوع هنرمندان، برندها و افراد مختلف را بیابند و آن را خریداری کنند.

این پلتفرم به صورتی طراحی شده که سازندگان توکن NFT بدون هیچ گونه دانش برنامه‌نویسی بتوانند محصول خود را ایجاد کنند و همزمان کارمزدها و کمیسیون‌های مربوطه را نیز در حداقل نگه دارند. این باعث شده که هم سازندگان شخصی و هم شرکت‌های صنعتی بزرگ از بیشترین سود بهره ببرند.

در حال حاضر، Refinable در اواسط راه توسعه خود است. تیم سازنده این ارز دیجیتال قصد دارند که قابلیت‌های مختلف برای ایجاد و معامله NFC را تا سه ماهه دوم ۲۰۲۱ راه‌اندازی کنند و در سه ماهه بعدی هم قابلیت‌های تعاملی کاربران همچون تعامل اعضای جامعه و ویژگی‌های حاکمیتی را به سیستم اضافه کنند.

در نهایت این سیستم به بلوغ و کارایی بیشتری خواهد رسید و ویژگی‌های مختلفی همچون سیستم محافظت از IP، حقوق تجاری و غیرتجاری و حق امتیاز قابل تنظیم ارائه خواهد شد که همگی آنها باعث می‌‌شوند حوزه NFT برای نهادها و برندهای مختلف جذاب‌تر شود.

Refinable

ویژگی‌های ارز دیجیتال Refinable

معرفی و ارائه NFT به افراد عادی و حتی کاربران حوزه‌های دیگر رمزارزها، کار ساده‌ای نیست. با این وجود پلتفرم Refinable ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد و جالبی دارد که احتمال موفقیت آن را بسیار زیاد می‌‌کند. در ادامه برخی از این ویژگی‌ها را معرفی خواهیم کرد.

جست‌وجوی ساده

ارز دیجیتال Refinable با پلتفرم خود یکی از بزرگ‌ترین موانع در پذیرش NFT یعنی قابلیت جست‌وجو را حل می‌‌کند. این پلتفرم از طریق ارائه یک بازار، مشکل فعالیت در بازار NFT را حل کرده است. در این بازار، کاربران به سادگی می‌توانند دارایی‌هایی را که به آنها علاقه دارند، با استفاده از تگ‌ها، کلکسیون‌ها و کانال‌های اجتماعی پیدا کنند.

رفینبل قابلیت‌های مختلفی را برای سازندگان ارائه کرده است تا دردسرهای موجود در ایجاد توکن NFT و فروش نهایی آن از بین برود.

از جمله این قابلیت‌ها می‌‌توان به حق امتیاز خودکار، شرایط فروش منعطف و پشتیبانی از ارزهای مختلف اشاره کرد.

محتواگریزی

سازندگان از طریق Refinable می‌‌توانند تقریباً هر نوع محتوایی از جمله تصاویر ثابت یا انیمیشنی، دامنه‌ها و آلبوم موسیقی را توکنیزه کنند، آن را بفروشند و سپس انتقال دهند. کاربران می‌‌توانند از طریق بازار مجهز به قراردادهای هوشمند Refinable و بدون نیاز به اعتماد به طرف معامله، این آیتم‌های مختلف را خریداری و معامله کنند.

همچنین به خاطر همکاری با شرکت‌ LABs و شرکت Ethernity، کاربران سرانجام می‌‌توانند NFT های ملکی و توکن‌های محدود عرضه‌شده توسط سلبریتی‌های محبوب خود را معامله کنند.

پشتیبانی از ERC721 و ERC1155

Refinable یکی از معدود پلتفرم‌های NFT دنیا است که از هر دو استانداردهای توکن غیر مثلی اتریوم پشتیبانی می‌‌کند. این باعث می‌شود که سازندگان محتوا از ظرفیت‌های خاص هر یک از این استانداردها استفاده کنند تا بتوانند NFT های کاربردی‌تر و جذاب‌تری ارائه دهند. همچنین این کار باعث می‌شود که هزینه‌های خود را کاهش دهند و ترکیب‌پذیری DeFi را بهبود ببخشند.

مبتنی بر Binance Smart Chain

برخلاف انواع محصولات NFT دیگر که در شبکه اتریوم اجرا شده‌اند، ارز دیجیتال Refinable در زنجیره هوشمند بایننس قرار گرفته است. این پلتفرم توسط یک مکانیزم توافق اجماع جدید محافظت می‌‌شود که به آن اثبات اعتبار سهام (PoSA) می‌‌گویند.

این باعث شده که کار با این پلتفرم هم به سادگی پلتفرم‌های مبتنی بر اتریوم باشد و در عین حال به شدت از کارمزد تراکنش و زمان تأیید تراکنش کاسته شود.

کانون قطعی NFT

ارز دیجیتال Refinable که توسط بایننس و Mr.Beast پشتیبانی می‌‌شود، اولین بازار NFT در شبکه BSC است که هم به سازندگان شخصی و هم به برندهای محبوب جهان این امکان را می‌‌دهد که به سادگی و با هزینه کم NFT ها را خلق، کشف و معامله کنند. مأموریت ارز دیجیتال Refinable حمایت از همه جوامع برای تعامل با حوزه NFT است و قصد دارد نسل بعدی تراکنش‌های دیجیتالی را ایجاد کند.

توکن FINE

به جهت تشویق کاربران، سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان شبکه، پلتفرم ارز دیجیتال Refinable از یک توکن اختصاصی حاکمیتی با نماد FINE به عنوان دارایی مالی پایه خود استفاده می‌‌کند.

سرمایه‌گذاران به عنوان دارندگان توکن FINE، دسترسی بی‌نظیری به قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلف پلتفرم دارند و همچنین از مزیت‌های دیگری که مختص دارندگان FINE است هم بهره می‌‌برند. در ادامه برخی از اطلاعات مرتبط با توکن FINE را معرفی خواهیم کرد.

با هدف ایجاد خصوصیت‌های باارزش بیشتر، توسعه‌دهندگان این پلتفرم توکن FINE را به عنوان ستون اصلی اکوسیستم Refinable معرفی کرده‌اند. توکن FINE در این پلتفرم غیر متمرکز و توزیع‌شده به عنوان یک توکن حاکمیتی عمل می‌‌کند و به دارندگان این توکن امکان رأی‌دهی به پیشنهادات مختلف و به طور کلی تعیین مسیر شبکه را فراهم می‌‌کند. این سیستم باعث می‌‌شود که پلتفرم در مسیری که به نفع جامعه دارندگان توکن هستند، حرکت کند.

همچنین توکن FINE به عنوان ابزاری برای تعیین و پرداخت تراکنش‌ها یا هزینه برای دسترسی به اولویت در پلتفرم استفاده می‌‌شود! کاربرانی که توکن FINE را نگهداری و استیک می‌‌کنند، از تخفیفات حداکثر ۶۰ درصدی در کارمزد پلتفرم بهره‌مند خواهند شد. خریداران و فروشندگان معمولی باید ۲.۵ درصد از مقدار تراکنش را به عنوان کارمزد خدمات پرداخت کنند، در حالی که فروشندگان پلتفرم‌های ثانویه باید ۲.۵ درصد به علاوه درصدی از حق امتیاز را پرداخت نمایند. برای دارندگان FINE، این کمیسیون‌ها به ۱.۵ درصد برای خریداران، ۲ درصد برای فروشندگان اولیه و ۱.۵ درصد به علاوه حق امتیاز برای فروشندگان ثانویه کاهش می‌‌یابد!

اما این تمام ماجرا نیست! دارندگان توکن FINE به رویدادهای اختصاصی مختلفی مثل حراجی‌ها، فروش‌های اختصاصی و پذیرش‌های منحصربه‌فرد معرفی‌شده از طرف تیم Refinable و جامعه کاربران این ارز دیجیتال دسترسی خواهند داشت.

تاریخچه قیمت Refinable

توکن FINE اولین بار در تاریخ ۲۷ آپریل ۲۰۲۱ به وبسایت CoinMarketCap اضافه شد. قیمت این توکن در اولین روز لیست شدن ۴.۸ دلار بود. البته بازار نزولی صنعت رمزارزها باعث شد که خبر لیست شدن این ارز تأثیر مثبتی روی قیمت نداشته باشد؛ چراکه قیمت این توکن تنها در دو روز به ۱.۷ دلار رسید.

روز بعد، قیمت بار دیگر تلاش کرد به سطوح بالاتر برسد ولی در ۴ دلار متوقف شد و با شیب نزولی نسبتاً تندی به پایین‌ترین سطح ثبت‌شده خود در ۰.۱۷ دلار رسید. مقدار کل توکن‌های تعیین‌شده در شبکه ۵۰۰ میلیون توکن است که با توجه به قیمت کنونی، رسیدن به قله‌های جدید نیاز به زمان زیادی دارد.

ارز دیجیتال Refinable را از کجا بخریم و در کجا ذخیره کنیم؟

توکن FINE یا به طور کلی ارز دیجیتال Refinable در حال حاضر در صرافی Gate.io، صرافی Decoin و صرافی غیر متمرکز PancakeSwap قابل خریداری است. البته در صرافی Gate.io این توکن هم با تتر (USDT) و هم اتریوم (ETH) قابل خریداری است و صرافی غیر متمرکز PancakeSwap هم این توکن را با جفت ارز FINE/WBNB لیست کرده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]
فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید