فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

تحلیل روزانه کاردانو (ADA)، ریپل (XRP)، لونا (LUNA)، آوالانچ (AVAX)

ارز-دیجیتال

خریداران کاردانو (ADA) طی سه روز گذشته با موفقیت از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۳۹ دلار) دفاع کردند. این نشان می دهد که این احساسات مثبت شده است و معامله گران در حال خرید در ریزش هستند. کاردانو (ADA) بهبود خود را در ۲۷ دسامبر از سر گرفت.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

RSI به بالای ۵۸ رسیده است و متحرک نمایی ۲۰ روزه شروع به افزایش کرده است که نشان می دهد خریداران در حال تلاش برای بازگشت هستند. جفت ADA/USDT می تواند تا ۱.۷۶ دلار و سپس به مقاومت بالایی در ۱.۸۷ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه صعودی باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که فروشنده ها در رالی ها می فروشند. سپس فروشنده ها تلاش خواهند کرد تا جفت را به زیر ۱.۱۸ دلار بکشند. اگر این کار را انجام دهند، جفت ممکن است به ۱ دلار کاهش یابد.

XRP/USDT

ریپل (XRP) از مقاومت روانی ۱ دلار در ۲۴ دسامبر رد شد که نشان می دهد فروشنده ها در سطوح بالاتر فعال هستند. فروشندگان قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۹۰ دلار) رساندند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که خریداران این سطح را در سه روز گذشته حفظ کرده اند.

ریپلنمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

قیمت در حال حاضر بین میانگین های متحرک گیر کرده است. اگر خریداران قیمت را به بالاتر از SMA 200 روزه (۰.۹۴ دلار) برسانند، جفت XRP/USDT می تواند تا ۱ دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح می‌تواند الگوی معکوس سر و شانه را تکمیل کند، که می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی تا ۱.۲۵ دلار باز کند.

برعکس، اگر قیمت شکسته شود و زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بماند، جفت می تواند تا ۰.۸۵ دلار کاهش یابد. اگر این سطح نیز شکسته شود، کاهش می تواند به حمایت مهم ۰.۷۵ دلار برسد. بازگشت قوی به این سطح می تواند محدوده نوسان جفت را بین ۰.۷۵ دلار و ۱ دلار برای چند روز دیگر حفظ کند.

LUNA/USDT

خریداران در سه روز گذشته بارها توکن LUNA Terra را به بالای مقاومت ۱۰۰ دلاری رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که فروشنده ها به دفاع تهاجمی از این سطح ادامه می دهند.

لونانمودار روزانه LUNA/USDT. منبع: TradingView

جفت LUNA/USDT اکنون می تواند به سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% در ۸۳.۸۳ دلار و سپس به سطح ۵۰% اصلاحی در ۷۷.۷۲ دلار اصلاح شود. این منطقه احتمالاً به عنوان حمایت قوی عمل می کند.

اگر قیمت از این منطقه بازگردد، نشان می دهد که روند صعودی باقی می ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش هستند. خریداران مجدداً تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از بالاترین سطح تاریخ در ۱۰۳.۶۰ دلار برسانند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت می تواند تا ۱۲۴.۶۵ دلار و سپس به ۱۵۰ دلار افزایش یابد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸% در ۷۱.۶۱ دلار برسد، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد.

AVAX/USDT

آوالانچ (AVAX) بار دیگر از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۹ دلار) در ۲۶ دسامبر رد شد که نشان می دهد خریداران در حال خرید هستند. افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI بالای ۵۷ نشان می دهد که خریداران برتر هستند.

نمودار روزانه AVAX/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، خریداران تلاش خواهند کرد تا ناحیه مقاومت بالایی بین سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸% در ۱۱۹.۶۹ دلار و سطح اصلاحی ۷۸.۶% در ۱۳۱.۷۰ دلار را رد کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت AVAX/USDT می تواند به بالاترین سطح تاریخ در ۱۴۷ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا منطقه بالاسری کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان می‌دهد که معامله‌گران سود را در سطوح بالاتر ذخیره می‌کنند. سپس این جفت می تواند به ۹۸ دلار کاهش یابد، جایی که خریداران ممکن است سعی کنند این کاهش را متوقف کنند.

منبع: cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]