۰

پیش بینی بورس فردا ۱۹ دی ۱۴۰۰

پیش بینی بورس

  در آخرین روز کاری هفته شاهد تداوم روند صعودی بورس بودیم. شاخص برای هشتمین روز متوالی صعود کرد و یک گام دیگر به کانال ۱.۵ میلیونی نزدیک شد. رشد گروه بانک و خودرو هم امروز نتوانست بورس را سبز نگه دارد و شاخص کل امروز با ۰٫۰۶ درصد افت مواجه بود. برخی از کارشناسان برای فردا فشار فروش بیشتری را پیش‌بینی‌ می‌کنند.

بازار سهام امروز کار خود را با افت پایان رساند. شاخص کل بورس با افت ۰٫۰۶ درصدی در کانال یک میلیون و ۳۶۲ هزار واحد قرار گرفت. بورس در حالی باز هم ریزش داشت که در میانه بازار با رشد گروه‌های خودوریی و بانک مثبت بود.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سهام گفت: امروز صنعت خودرو و بانک پس از اخبار مثبت مذاکرات در اواخر هفته گذشته مثبت شدند. در ادامه شاخص کل منفی شد. این افت طبیعی است، در بازاری که رشد نامتوازن است، اگر بقیه صنایع منفی باشد عرضه روی صنعت مثبت زیاد می‌شود.وی ادامه داد: روند معاملات امروز در سایر صنایع دلچسب نبود. کف‌سازی ها انجام شده و من احساس می‌کنم فردا روز پرعرضه‌تری در صنعت خودرو و بانک خواهد بود و سایر صنایع هم روند امروز را ادامه خواهند داد. به نظر می‌رسد روند رنج شدن بورس تا نقدینگی وارد بازار نشود ادامه پیدا می‌کند.

چشم بورس به مذاکرات برجام است

پیمان حدادی، کارشناس بازار سهام نیز عنوان کرد: با توجه به انتشار اخبار خوشبینانه از مذاکرات وین ریسک سیاسی بورس کاهش یافته و شاهد ریسک‌پذیری بیشتر فعالان بازار سهام بودیم. هر چند ۲۵۰۰ میلیارد تومان عدد قابل توجهی نیست اما ارزش معاملات نسبت به روزهای گذشته بهتر بود.

وی ادامه داد: برای روزهای آتی بورس بیش از هر چیز دیگری به اخبار مذاکرات واکنش نشان خواهد داد. شرایط بازار جهانی، قیمت ارز و ارائه گزارشات شرکت‌ها در اولویت‌های بعدی است.

این کارشناس گفت: اگر روند مذاکرات مثبت پیش برود فرصت خوبی برای بورس در چند ماهه پایان سال خواهیم داشت. به نظر می‌رسد بورس فردا به شدت روزهای گذشته منفی نخواهد بود.
منبع:گسترش نیوز

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.