فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

پیش‌بینی بورس فردا ۴ اسفند ۹۹

پیش بینی بورس

در حالی که خبرها برای بورس خوب است اما روند بازار سهام نزولی و عرضه در کلیت بازار سهام در حال افزایش است. به عقیده کارشناسان بازار سهام از لحاظ بنیادین ارزنده است اما سئوال چرا بورس متعادل نمی‌شود؟

مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با شرایط بورس گفت: بازار سهام از لخاظ فاندامنتال مشکلی ندارد و مستعد رشد است اما جو بازار سهام منفی است و در این شرایط اخبار خوب نیز در بازار سهام تاثیری ندارد.

این کارشناس در رابطه با مشکل بورس گفت: اگر دقت کنید در جریان شروع معاملات بورس فروشنده قوی نداریم و مشکل اصلی بازار سهام کمبود خریدار است. اول بازار صف فروش سنگین نداریم اما چون در بازار خریدار نداریم عرضه‌ها روی هم انباشته می‌شود. پول در بازار سهام وجود ندارد و باید از بیرون به بورس تزریق شود که فعلا این احتمال وجود ندارد.

این کارشناس در رابطه با از سرگیری مذاکرات گفت: بازار سهام نسبت به توافق خوشبین است. کاهش قیمت دلار نیز محتمل است اما سهم‌ها در بازار سهام با دلار ۲۰ هزار تومان هم ارزنده است.

نمایندگان مجلس می‌گویندکه اگر امریکا تا پنجم اسفند به برجام برنگردد ایران از پروتکل‌های الحاقی خارج می‌شود. در کنار این موارد دامنه نوسان نامتقارن، نقدشوندگی بازار سهام را تحت‌الشعاع قرار داده و به عقیده کارشناسان حالا کمبود نقدینگی بزرگترین گرفتاری بورس است. این اتفاقات در شرایطی رخ می‌دهد که امروز مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران آمده و هنوز معلوم نیست که پشت درهای بسته مذاکرات او و مقامات ایرانی چه می‌گذرد اما این اتفاقات بورس فردا را با چه وضعیتی مواجه می‌کند؟

محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با شرایط بورس گفت: فعلا روند بازار سهام فرسایشی شده است و این حالت فرسایشی در حالیست که هر روز یک قانون جدید برای بازار سهام می‌گذارند و تغییر دامنه نوسان نیز باعث شده تا سهم‌ها دیرتر به تعادل برسند و من عقیده دارم دامنه نوسان باید آزاد باشد.

این کارشناس در رابطه با بورس فردا گفت: بورس در ادامه روند نزولی سهم‌ها فردا نیز روند نزولی دارد.

همچنین مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با مشکل بورس گفت: اگر دقت کنید در جریان شروع معاملات بورس فروشنده قوی نداریم و مشکل اصلی بازار سهام کمبود خریدار است. اول بازار صف فروش سنگین نداریم اما چون در بازار خریدار نداریم عرضه‌ها روی هم انباشته می‌شود. پول در بازار سهام وجود ندارد و باید از بیرون به بورس تزریق شود که فعلا این احتمال وجود ندارد.
منبع:تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]