فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

بورس فردا ۹ تیر ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

بورس

در پایان بورس امروز ۷ تیر ۱۴۰۰ شاخص کل بورس در محدوده یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحد قرار گرفت و ۰٫۴۲ درصد مثبت را به ثبت رساند. و بیشترین تراکنش امروز برای «ومدیر»، «شستا» و «شپنا» ثبت شد.
بازاربورس در هفته جاری با رشد عمده نمادهای کوچک و بزرگ بازار همراه شد. بیشتر صف‌های فروش نمادهای کوچک بازار سرمایه تعدیل شدند و به طور کلی اصلاح در سهم‌های شاخص‌ساز به عقیده کارشناسان بازار سرمایه به پایان رسیده است.

سلمان بابایی‌زاده، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: بازار به لحاظ ارزندگی در وضعیت خوبی قرار گرفته است. اما به دلیل نبود نقدینگی در بازار نتوانسته روند مثبت را تثبیت کند و با روندی نزولی همراه بوده است.

وی افزود: ارزش معاملات در روزهای گذشته در بازار بالا بوده است و خیلی از سهم‌ها در قیمت‌های خوبی معامله می‌شوند و بسیاری از نمادهای کامودیتی محور گزارش‌های فصلی خوبی را منتشر کرده‌اند.

بابایی‌زاده در بخش دیگری گفت: به نظر می‌رسد شاخص تا محدوده یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد برسد اما در این محدوده با اصلاح و تعدیل قیمت همراه می‌شود و ریزش جزئی را شاخص کل ثبت می‌کند. بازار در روزهای هفته آینده مثبت پیش خواهد رفت اما به دلیل نبود نقدینگی در بازار به صورت چرخشی شاهد روند مثبت گروه‌ها خواهیم بود.

این کارشناس بازار سرمایه درباره تاثیر نرخ کامودیتی‌ها در بازارهای جهانی و تاثیر آن در بورس گفت: قیمت‌های جهانی با یک تاخیر زمانی در بازار به دلیل تحریم‌ها تاثیر خود را می‌گذارند. به عنوان مثال اوره در باازار جهانی بالای ۴۰۰ دلار به فروش می‌رسد اما در بازار و در گزارشاتی که شرکت‌ها منتشر می‌کنند گزارشات با تخفیف حدود ۲۳۰ دلار منتشر می‌شود . ما نمی‌توانیم ارزیابی کنیم که نرخ‌های جهانی تا چه میزان تاثیر در بازار سرمایه گذاشته‌اند.

وی در این باره تشریح کرد: موضوعی که به آن اشاره کردیم بستگی به این موضوع دارد که چند درصد از شرکت صادراتی و چند درصد آز فروش آن داخلی است و بر همین اساس نرخ‌های جهانی شرکت به شرکت و تاثیرپذیری مختلفی را می‌گذارد.

منبع:تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]