فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

پیش‌بینی بورس بعد از تعطیلات ۶ روزه در تهران

بورس

بازار بورس در حال حاضر روند طبیعی خود را دارد. فراز و نشیب‌ها در بازار سرمایه محدود هستند و همان‌طور که مشهود است شاخص با وجود روند مثبت در هفته‌های گذشته رشد شارپی را ثبت نکرده است. با توجه به حجم معاملات، حجم عرضه‌ها و نزول مناسب سطح عمومی قیمت‌ها و شاخص کل شاهد یک روند صعودی سریع در بازار نیستیم. همچنین به واسطه انتظارات تورمی شکل گرفته در نتیجه کسری بودجه ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی سال جاری، بورس می‌تواند رشد خوبی را داشته باشد.

بازار سرمایه در روزهای گذشته روند مثبتی را گذراند. شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رسید و معاملات خرد بورس هم توانست رکورد خوبی را ثبت کند. در یک ماه گذشته بازار سرمایه با روند مثبت نمادهای کوچک بازار پیش رفت. تا جایی که شاخص کل هم‌وزن به کانال ۴۰۰ هزار واحد رسید و رشد قابل توجهی را داشت.

بازار سرمایه در روزهای گذشته با لیدری گروه‌های پالایشی پیش رفت. گزارش‌های مالی شرکت‌های پالایشی و افزایش نرخ در این گروه به روند مثبت بازار کمک کرد تا دیگر گروه‌های وابسته به این نمادها تحرکات صعودی را داشته باشند.

در هفته‌های گذشته تقاضا در بازار شدت گرفت و میزان صف‌های فروش روند کاهشی گرفتند. تا جایی که قفل نمادهای کوچک بازار شکسته شدند و نقدینگی وارد این نمادها شد. میزان نقدینگی و سرمایه در گردش بازار، در این روزها اندک بوده و نتوانسته تمامی گروه‌ها را مثبت کند و به طور مقطعی صنابع مختلف توانستند روند مثبتی را داشته باشند.

حالا چند روزی است که بازار سرمایه به دلیل گسترش کرونا تعطیل شده است. پیش‌بینی کارشناسان از روند بورس بعد از تعطیلی‌ها چه خواهد بود؟

دانش کاظمی، کارشناس و نماینده کانون‌ها در شورای عالی بورس درباره روند بازار در روزهای آینده گفت: مجامع شرکت‌های بورسی به طور کلی اخبار مثبتی را به بازار سرمایه داده‌اند. گزارش‌های منتشر شده در مجامع نشان می‌دهد شرکت‌ها درآمدهای خوبی را کسب کرده‌اند.
منبع:تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]