۰

معرفی ارز دیجیتال لیدو (Lido) که راه حلی برای کسب اتریوم رایگان است!

لیدو

لیدو یک ارز دیجیتال است که به عنوان یک راه‌حل برای استیک کردن اتریوم معرفی شده است. ارز دیجیتال لیدو به شما این امکان را می‌دهد که اتریوم‌های خود را در اپلیکیشن‌های دیفای مثل Curve، Sushi، Yearn و … استیک کنید. این قابلیت باعث می‌شود که استیکر‌ها مجبور نباشند میان استیک کردن اتریوم و مشارکت در پروژه‌های دیفای یکی را انتخاب کنند.

وقتی که کاربران در لیدو استیک می‌کنند، در مقابل stETH (staked ETH) دریافت می‌کنند. stETH توکن شبکه ارزدیجیتال لیدو است. stETH ارزش سپرده اولیه استیک شما به علاوه پاداش روزانه استیک را نشان می‌دهد؛ هر روز که پاداش می‌گیرید، موجودی آن افزایش می‌یابد. این موجودی stETH می‌تواند مانند اتریوم برای وام‌دهی استفاده شود.

استیک کردن اتریوم مشکلاتی مثل عدم نقدینگی، عدم تحرک و عدم دسترسی را به همراه دارد. اما ارز دیجیتال لیدو با هدف از بین بردن این مشکلات طراحی شده است. از طریق استیک کردن با Lido شما کنترل کامل را روی اتریوم‌های استیک‌شده دارید. هر زمان که بخواهید و هر مقدار که بخواهید استیک می‌کنید و هر زمان که بخواهید اتریوم خود را از استیک خارج می‌کنید؛ بدون اینکه نگران قفل شدن طولانی‌مدت اتریوم‌های خود باشید.

مزایای استیک کردن با ارز دیجیتال لیدو

لیدو (Lido) به کاربران این امکان را می‌دهد که اتریوم خود را استیک کنند و همزمان بتوانند ترید نمایند و یا توکن‌های خود را از استیک خارج کنند.

  • کاربران می‌توانند بدون نیاز به قفل شدن توکن‌هایشان پاداش بگیرند.
  • کابران می‌توانند با هر مقداری از سرمایه پاداش دریافت کنند و نیاز نیست که حتماً ۳۲ اتریوم را استیک کنند.
  • کاهش ریسک از دست دادن موجودی استیک‌شده به خاطر خطای نرم افزاری
  • توسعه توکن stETH به عنوان یک بلاک سازنده در پروژه‌های دیفای (مثلاً تولید محصول در Curve Finance یا به عنوان وثیقه وام در ARC)

استیک کردن اتریوم با ارز دیجیتال لیدو (Lido Staked Ether)

کاربران می‌توانند در Lido فقط با کلیک چند دکمه اتریوم خود را استیک کنند. مزیت پروتکل لیدو نسبت به سایر پروتکل‌های استیکینگ، این است که شما می‌توانید در هر زمان که خواستید از ادامه استیک خود منصرف شوید و فرآیند استیکینگ را ادامه ندهید.

برای استیک کردن اتریوم با لیدو باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. ابتدا به سایت lido.fi مراجعه و روی دکمه “Connect Wallet” کلیک کنید.
  2. وقتی که سایت، گزینه‌های کیف پول را به شما نمایش داد، گزینه‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید و به آن متصل شوید.
  3. مقدار اتریومی ‌که می‌خواهید استیک کنید را وارد و سپس روی گزینه “Stake” کلیک کنید.
  4. با استفاده از کیف پول خود تراکنش را تأیید کنید.
  5. کیف پول شما محتوای توکن stETH را در سپرده استیکینگ نمایش می‌دهد. موجودی Lido Staked Ether شما هر روز آپدیت می‌شود و پاداش استیک شما را نمایش می‌دهد.

Lido DAO چیست؟

ارز دیجیتال لیدو توسط Lido DAO مدیریت می‌شود. Lido DAO یک کمپانی است که ابزارها و سرویس‌های مورد نیاز برای استیک اتریوم را ارائه می‌دهد. اعضای Lido DAO پروتکل Lido را به صورتی مدیریت می‌کنند که رشد ثابت و رشد لیدو را تضمین کنند.

لیدو دائو (Lido DAO) از پاداش‌های استیکینگ، ده درصد را به عنوان کارمزد برمی‌دارد و این مبلغ را برای بهبود و گسترش سرویس‌های لیدو استفاده می‌کند.

علاوه بر توسعه فنی پلتفرم، Lido DAO برای ارتقای Lido و جذب کاربران از طریق محتوای آموزشی و ارتقای پروتکل خودش تلاش می‌کند.

لیدو (Lido) یک روش منطقی برای کاربرانی است که به دنبال یک راه‌حل انعطاف‌پذیر و مؤثر هستند که هنوز هم به مزایای عدم تمرکز شبکه اتریوم کمک می‌کند.

قیمت ارز دیجیتال لیدو

پلتفرم Lido Staked Ether با نام مخفف stETH در اواخر سال ۲۰۲۰ با قیمت حدود ۵۹۵ دلار وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. با پایان ماه دسامبر و آغاز سال جدید میلادی، قیمت Lido هم با موج رو به رشد ارزهای دیجیتال همراه شد و تا سقف ۴،۳۱۴ دلار هم پیش رفت. ریزش قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، تأثیر مستقیمی بر قیمت stETH داشت و لیدو را هم با خود پایین کشید. در زمان نگارش این مقاله، قیمت ارز دیجیتال لیدو (Lido Staked Ether) در محدوده  ۲،۲۰۰ دلار در نوسان است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]
فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید