فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

کاهش ۶۰ میلیارد دلاری بازارهای رمزنگاری، سرمایه گذاران از اصلاح می ترسند

ریزش-بازار

آخر هفته بدی برای ارزهای رمزپایه و بازارهای بازارهای رمزنگاری بود. پس از آنکه بیت کوین به ۴۰ هزار دلار رسید و محدودیت بازار جهانی از مرز ۱ تریلیون دلار عبور کرد، آخر هفته تهدیدی برای همه بازار ایجاد کرد.

طبق داده های شرکت Nomics، ارزش کل بازار اکنون در زیر ۹۴۰ میلیارد دلار است و تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ درصد از دست داده است. این ضرر ۶۰ میلیارد دلار است.

نمودار

بیشترین ضررها مربوط به بیت کوین بود که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰٪ ریزش داشته است و امید کمی به متوقف شدن این افت وجود دارد.

اتریوم ۲۲٪ ریزش کرد، ریپل ۲۵٪، لایت کوین ۲۵.۲٪ و ایاس ۲۸٪ افت کردند. در واقع، تنها یک برنده در ۲۰ ارز رمزپایه برتر از نظر ارزش بازار وجود داشت و آن هم Compound’s Dai بود که شاهد افزایش ۴۵ درصدی بازار خود بود. جالب است که حجم معاملات ۱۲۳ درصد افزایش داشت.

چرا این جالب است؟ از آنجا که Dai به طور گسترده ای به عنوان یک پناهگاه ثابت در برابر نوسانات دارایی های رمزنگاری شده معروفتری مانند اتریوم یا بیت کوین شناخته می شود. ارزش پایدار DAI به معنی خوب بودن آن برای سرمایه گذاران یا معامله گرانی است که معتقدند بازار در حال سقوط است.

هجوم به Dai برای سرمایه گذاران در جهان فیات مانند هجوم طلا است: مردم منتظر شرایط سخت بازار هستند. چرا عجله ناگهانی؟ به گفته Whale Watch، به نظر می رسد چندین حرکت بزرگ بیت کوین در طی آخر هفته انجام شده است.

ممکن است این امر ارتباطی با امور خارج از جامعه ارزهای دیجیتال داشته باشد. به نقل از ساندی تایمز، HSBC در انگلیس مانع از واریز پول معامله گران رمزنگاری به حساب های ثبت شده در بانک شده است. این نشان می دهد با اینکه سرمایه سازمانی وارد بیت کوین شده است اما این رمزارز هنوز مسیر طولانی برای پیمودن دارد.

بخوانید
چرا ریزش قیمت طلا و نقره برای بیت کوین خبر بدی است؟

معامله گران عقب نشینی کرده زیرا سرمایه گذاران بیش از حد وارد می شوند

در وال استریت، پس از بالاترین رکورد در S&P 500 در روز جمعه، فضا محتاطانه شده است. بازارهای آتی در زمان نوشتن این گزارش رو به کاهش بوده، S&P ،Dow ،Nasdaq و Russell 2000 Futures همه قرمز بودند. این امر عمدتاً به دلیل تغییر روحیه در حدود سال ۲۰۲۱ و افزایش محبوبیت بیش از حد برخی سهام است.

Matt Maley، استراتژیست ارشد بازار شرکت Miller Tabak در یادداشتی نوشت:

پس از چند ماه سرسختی، ما قطعاً در بازار سهام در این سطح محتاط تر می شویم.

وی افزود:

دلار بسیار فروخته می شود ، این روند ناپسند است و مجبور است به زودی برای مدتی افزایش یابد.

همچنین دوره موجود، فصل درآمد است ، زیرا انتظار می رود بانک های بزرگی مانند JPMorgan ،Citigroup و Wells Fargo گزارش های مالی خود را منتشر کنند. انتظار این است که به طور کلی، سود شرکت ها در سه ماهه چهارم همچنان کاهش یابد.

تحلیلگران انتظار دارند که در سه ماهه چهارم سود S&P 500 به ازای هر سهم ۸.۸٪ نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد.

منبع: decrypt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]