فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

تحلیل تکنیکال پولکادات (DOT)، دوج کوین (DOGE)، لونا (LUNA) و یونی سواپ (UNI)

رمزارز

پولکادات (DOT) در ۱۲ سپتامبر از مقاومت بالایی بالاتر رفت و به ۳۵.۶۸ دلار رسید و این نشان می دهد که خریداران در تلاش برای ادامه روند صعودی هستند. میانگین های متحرک صعودی به نفع خریداران هستند اما واگرایی منفی در RSI نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است کند شود.

پولکاداتنمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

فروشنده ها در حال حاضر سعی دارند چالشی سخت در نزدیکی خط مقاومت ایجاد کنند، اما اگر خریداران عقب ننشینند، احتمال شکستن مقاومت بالایی افزایش می یابد. این می تواند راه رالی را برای ۴۱.۴۰ دلار و سپس ۴۶.۸۳ دلار باز کند.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰.۳۴ دلار) برسد، جفت ارز DOT/USDT می تواند سطح شکست را در ۲۸.۶۰ دلار دوباره آزمایش کند.

یک جهش قوی در این سطح نشان می دهد که خریداران همچنان در روند نزولی خود جمع می شوند اما شکست در زیر آن می تواند این جفت ارز را به SMA 50 روزه (۲۴.۶۸ دلار) برساند. اگر قیمت زیر ۲۸.۶۰ دلار باقی بماند، این نشان می دهد که فروشنده ها دوباره وارد بازی شده اند.

DOGE/USDT

دوج کوین (DOGE) در چند روز گذشته زیر میانگین متحرک معامله شده است که نشان می دهد خریداران قصد خرید در سطوح فعلی را ندارند. فروشنده ها اکنون سعی می کنند قیمت را در زیر حمایت قوی ۰.۲۱ دلار کاهش دهند.

دوج-کویننمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رد شد و RSI در محدوده منفی قرار گرفت و این نشان می دهد که فروشنده ها برتری دارند. شکست و بستن زیر ۰.۲۱ دلار می تواند قیمت را به حمایتی مهم ۰.۱۵ دلار برساند.

اگر قیمت ۰.۲۱ دلار کاهش یابد، خریداران دوباره سعی می کنند جفت ارز DOGE/USDT را به بالای میانگین متحرک برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند به خط روند نزولی برسد. شکست و بستن بالای این مقاومت اولین علامت آن است که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد.

LUNA/USDT

توکن پروتکل Terra LUNA از ۴۵.۰۱ دلار در ۱۱ سپتامبر کاهش یافت که نشان می دهد سود توسط معامله گران ذخیره شده است. حمایت مهم برای روند نزولی، سطح شکست در ۳۶.۸۹ دلار و سپس میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۲.۷۷ دلار) است.

لونانمودار روزانه LUNA/USDT. منبع: TradingView

بازگشت قوی از هر دو سطح نشان می دهد که احساس مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید در افت هستند. خریداران سپس تلاش می کنند روند صعودی را از سر بگیرند و قیمت را به سطح روانی ۵۰ دلار برسانند.

میانگین متحرک رو به بالا نشان دهنده برتری خریداران است، اما واگرایی منفی در سیگنال های RSI اخطاردهنده است. اگر فروشنده ها قیمت EMA 20 روزه را کاهش دهند، جفت ارز LUNA/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۲۴.۱۴ دلار) برسد.

UNI/USDT

یونی سواپ (UNI) در چند روز گذشته زیر ۲۵ درصد معامله شده است که نشان می دهد معامله گران از سطوح فعلی تجاوز نمی کنند.

یونی-سواپنمودار روزانه UNI/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک یک کراس اوور نزولی را تکمیل کرده اند و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان دهنده برتری فروشنده ها است. اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۲۱ دلار کاهش دهند، حرکت منفی می تواند افزایش یابد.

سپس جفت UNI/USDT می تواند به ۱۸.۶۹ دلار کاهش یابد. این سطح ممکن است به عنوان یک حمایت عمل کند، اما اگر خریداران نتوانند قیمت را به بالای ۲۵ دلار برسانند، این کاهش می تواند تا ۱۳ دلار ادامه یابد. اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و از میانگین های متحرک بالاتر برود، این دیدگاه منفی باطل می شود.

منبع: cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]