۰

سبک معامله گری مناسب تیپ شخصیتی خود را بشناسید

سبک مختلف معامله گری
در این نوشته قصد داریم شما را با ۶ سبک مختلف معامله گری در فارکس آشنا کنیم. بعد از آگاهی از انواع سبک های مختلف می توانید بفهمید که آیا سبک انتخابیتان مناسب شما هست یا خیر.

سبک‌های معامله گری برای افراد بسیار منظم که زمان محدودی دارند:

تکنیک‌های قابل‌استفاده:

  • معامله گری سوئینگ – سوئینگ تریدینگ: لقب معامله‌گران سوئینگ برای فعالان میان مدت در بازار داده می‌شود؛ یعنی معاملاتی که معمولا بین چند ساعت تا چند روز طول می‌کشند. در این نوع استراتژی، به سرمایه‌گذاری زمانی (صرف وقت) بسیار کوتاه نیاز است که مناسب معامله‌گران با زمان محدود می باشد. در این سبک، می‌توان از دستورات ورود و خروج اتوماتیک استفاده کرد که هنگام رسیدن به سطوح قیمتهای مشخص معاملات باز خواهند شد.
  • معامله گری خودکار (اتوماتیک): شیوه مناسب دیگر برای معامله‌گران با فرصت محدود یا برای معامله‌گرانی که در اوقات فراغت شان معامله می‌کنند، معامله‌گری اتوماتیک است. معامله‌گران صرفا نقطه ورود یا خروج و میزان حجم معامله را تعیین می‌کنند و بقیه امور را به بازار واگذار می‌کنند.

سبک های معامله گری برای افراد محتاط که زمان لازم برای تحقیق دارند:

تکنیک‌های قابل‌استفاده:

  • معامله گری پوزیشن – پوزیشن تریدینگ  (Position Trading): این سبک مناسب افرادی است که مایل به داشتن یک معامله برای مدت طولانی (ماه‌ها یا سال‌ها) هستند و اغلب براساس عوامل فاندامنتال بلندمدت تصمیم می‌گیرند. در این سبک، به منظور پیشگیری از هر گونه نوسان احتمالی در طول مدت معامله و جلوگیری از کال مارجین، نیاز به سرمایه اولیه زیادی می‌باشد. همچنین، معامله‌گران محتاط در اندازه‌های کوچکتر معامله کرده، از نقاط استاپ برای معاملات خود استفاده می‌کنند و وارد بازارهای پرنوسان نمی‌شوند.

سبک‌های معامله‌گری برای افراد مصمم که به کسب نتایج فوری علاقمند هستند:

تکنیک‌های قابل‌استفاده:

  • معامله گری اسکالپ – اسکالپینگ: معامله‌گر اسکالپ به باز کردن و بستن معامله در مدت بسیار کوتاه توجه دارند و باکمک لوریج از تغییرات کوچک قیمت حداکثر استفاده را می‌برند. به دلیل ماهیت سرعتی این سبک، به سرعت متوجه سود و زیان می شوید. معامله‌گران مصمم که به دنبال نتایج فوری هستند، اغلب با استفاده از اخبار در مورد چگونگی احتمال بازخورد بازار تصمیم گیری کرده و بر همان منوال عمل می‌کند.

در سبک معامله‌گری خود ثابت‌قدم باشید

ثبات در سبک به ثبات در نتایج منجر می‌شود. تغییر سبک در هنگام مواجهه با شکست، اشتباه رایجی است که تازه‌کاران مرتکب می‌شوند. پس از انجام چند معامله محدود، به سرعت اقدام به قضاوت درمورد استراتژی خود نکنید؛ چراکه قرار نیست تمام معاملات موفق باشند. اگر تکنیک معامله‌گری شما با مدیریت ریسک مناسب همراه باشد، ممارست در آن به کسب نتایج مطلوب منجر خواهد شد.

منبع: DailyFX

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]
فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید