۰

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید: BTC MATIC ATOM NEAR HNT

ارزهای-دیجیتال
بیت کوین (BTC) پس از ماندن بالای ۵۰،۰۰۰ دلار در روز کریسمس، در ۲۶ دسامبر با فشار فروش مواجه شد. یکی از دلایل احتمالی کاهش قیمت بیت کوین، افزایش جریان ورودی به صرافی بایننس است.

چندین مدیر دارایی ،بیت کوین را در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰)به پورتفوی خود اضافه کرده اند، اما لرد هاموند (Lord Hammond)، وزیر سابق بریتانیا به سرمایه گذاران خرد هشدار داد که در هنگام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بسیار محتاط باشند.

نمودار-بازار

BTC/USDT

بیت کوین در ۲۳ دسامبر به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۹،۸۳۲ دلار) رسید، اما این بهبود در سطح ۳۸.۲% اصلاحی فیبوناچی در ۵۲۳۱۴ دلار با مانع مواجه شد. این نشان می دهد که خرس ها (فروشندگان) هنوز تسلیم نشده اند و به فروش خود در رالی ها ادامه می دهند.

بیت کوین

جفت ارز BTC/USDT در ۲۴ دسامبر الگوی دوجی را تشکیل داد که نشان دهنده عدم اطمینان بین گاوها (خریداران) و فروشنده ها است. این بلاتکلیفی در ۲۵ دسامبر کاهش یافت و قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یافت.

شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی است و متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و به بالای ۵۲۳۱۴ دلار برسد، نشان می‌دهد که احساسات مثبت شده است و معامله‌گران این افت را به عنوان یک فرصت خرید می‌بینند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا سطح اصلاحی ۵۰% در ۵۵۵۰۰ دلار و بعداً به سطح اصلاحی ۶۱.۸% در ۵۸۶۸۶ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر فروشنده ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشند، این جفت ارز می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۴۷۵۶۹ دلار) و سپس به ۴۵۴۵۶ دلار کاهش یابد. شکستن و بسته شدن به زیر این سطح می تواند قیمت را برای کاهش احتمالی تا ۴۲۰۰۰ دلار ببرد.

این جفت ارز در حال تلاش برای تشکیل یک الگوی فنجان و دسته می باشد و بالاتر از مقاومت بالای ۵۱,۹۳۶.۳۳ دلار بسته می شود.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۴۹۶۰۰ دلار برسد، این دیدگاه مثبت باطل می شود. این می تواند قیمت را به ۴۷۹۲۰.۴۲ دلار کاهش دهد. اگر این حمایت نیز شکست بخورد، کاهش می تواند به ۴۵۵۵۸.۸۵ دلار برسد.

MATIC/USDT

پالیگان (MATIC) در یک روند صعودی قوی بوده است. اگرچه خرس‌ها با قیمت ۲.۷۰ دلار چالش سختی را به وجود آوردند، اما خریداران دست نکشیدند و امروز قیمت را به سقف تاریخی خود رساندند.

اگر خریداران قیمت MATIC را بالای ۲.۷۰ دلار حفظ کنند، جفت ارز MATIC/USDT می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. این جفت ارز می تواند ابتدا تا ۳.۴۱ دلار افزایش یابد و در صورت عبور از این سطح، حرکت صعودی ممکن است به مرز روانی ۵ دلار برسد.

شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۳۰ دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که خرید بیش از حد صورت گرفته است. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این جفت ارز می تواند به ۲ دلار و بعداً به ۱.۷۳ دلار کاهش یابد.

متیک

خریداران پس از تلاش برای شکستن و حفظ بالای ۲.۷۰ دلار ، سرانجام توانستند بر مقاومت غلبه کنند. با این حال، بعید است که فروشنده ها به راحتی تسلیم شوند و دوباره تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی را در خط مقاومت کانال صعودی متوقف کنند.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۲۰-EMA برسد، این جفت ارز ممکن است تا ۲.۴۲ دلار کاهش یابد. این یک حمایت مهم برای خریداران به حساب می آید، زیرا اگر بشکند، می تواند به سمت زیر ۲۰۰-SMA برود.

برعکس، اگر خریداران قیمت را بالاتر از کانال حفظ کنند، حرکت صعودی می تواند بیشتر شود.

متیک

NEAR/USDT

NEAR پس از شکستن از الگوی نزولی گوه (wedge) در ۲۳ دسامبر، شتاب بیشتری گرفت. این امر قیمت را بالاتر از مقاومت قوی در ۱۳.۲۳ دلار رساند که نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.

فروشنده ها حاضر نیستند به خریداران اجازه دهند راه خود را ادامه دهند و به شدت از سطح ۱۶ دلار دفاع می کنند. جفت ارز NEAR/USDT یک الگوی درون روز (inside-day) را در ۲۵ دسامبر(۴دی) تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین خریداران و فروشنده ها است.

اگر قیمت به زیر ۱۴ دلار برسد، می تواند به ۱۳.۲۳ دلار و سپس به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱.۱۱ دلار) کاهش یابد. بازگشت قوی به هر یک از سطوح نشان می دهد که این احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید با تخفیف هستند.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۵.۹۳ دلار برسانند، این جفت ارز می تواند تا ۱۷.۹۵ دلار افزایش یابد. اگر فروشنده ها بتوانند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند، این دیدگاه صعودی لغو خواهد شد.

نیر

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز بین ۱۴.۲۰ تا ۱۵.۹۳ دلار تثبیت می شود که یک علامت مثبت است. ۲۰-EMA و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران قدرت بیشتری دارند.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۵.۹۳ دلار برسانند، می تواند روند صعودی را از سر بگیرد. از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برسد، این جفت ارز می تواند تا ۱۳.۲۳ دلار کاهش یابد. این سطح احتمالاً به عنوان حمایت قوی عمل می کند، اما اگر شکست بخورد، توقف بعدی می تواند ۱۱.۵۰ دلار باشد.

نیر

ATOM/USDT

کازماس (ATOM) در ۲۵ دسامبر در بالای خط مقاومت کانال نزولی شکست و بسته شد که نشان می دهد روند نزولی ممکن است به پایان رسیده باشد.
میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۵.۹۱ دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI به محدوده مثبت رسیده است که نشان می دهد خریداران قدرت بیشتری دارند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از کانال حفظ کنند، جفت ارز ATOM/USDT می تواند تا ۳۳.۶۰ دلار و پس از آن به ۳۸ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، به معامله گران پیشنهاد می شود که به فروش خود در رالی ادامه دهند. سپس این جفت ارز می تواند به SMA 200 روزه (۲۴.۱۲ دلار) کاهش یابد.

اتم

در نمودار ۴ ساعته، فروشنده ها سعی کردند حرکت صعودی را در ۳۰ دلار متوقف کنند و قیمت را پایین بیاورند، اما خریداران با موفقیت از ۲۰-EMA حمایت کردند.
این نشان می دهد که این احساسات مثبت شده است و معامله گران در حال خرید با تخفیف هستند. این جفت ارز می تواند با قیمت ۳۳.۶۰ تا ۳۴.۱۵ دلار به منطقه بالای سر صعود کند، جایی که فروشنده ها ممکن است مقاومت قوی را ایجاد کنند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، نشان می دهد که عرضه از تقاضا بیشتر است. این می تواند درها را برای کاهش احتمالی تا ۲۶.۳۷ دلار و سپس ۲۰۰-SMA باز کند.

اتم

HNT/USDT

HNT از حمایت قوی ۲۵ دلار عقب نشینی کرد و در ۱۶ دسامبر به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۵.۳۸ دلار) رسید. فروشنده ها سعی کردند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند اما خریداران در اصلاح خرید کردند.

فروشنده ها از منطقه بین سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰% در ۴۲.۱۴ دلار و سطح اصلاحی ۶۱.۸% در ۴۶.۱۸ دلار دفاع کردند و قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگرداندند.

اگر قیمت از سطح فعلی برگشت، خریداران سعی خواهند کرد جفت ارز HNT/USDT را به بالای مقاومت ببرند. اگر آنها موفق شوند، قیمت می تواند تا ۵۱.۹۴ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر فروشنده ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند، این جفت ارز می‌تواند تا ۲۹.۹۴ دلار کاهش یابد. شکستن و بسته شدن به زیر این سطح می تواند قیمت را به ۲۵ دلار کاهش دهد.

HNT

فروشنده ها از مقاومت بالای ۴۲ دلار دفاع می کنند. اگرچه خریداران قیمت را بالاتر از این مقاومت قرار دادند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.
۲۰-EMA مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر فروشنده ها قیمت را به زیر ۲۰۰-SMA بکشند، این اصلاح می‌تواند عمیق‌تر شود و این جفت ارز ممکن است تا ۳۰ دلار کاهش یابد. از طرف دیگر، شکست و بسته شدن به بالای ۳۹.۵۰ دلار می تواند قیمت را به ۴۲ دلار برساند. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.

منبع:cointelegraph

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]
فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید