فیماچارت - آموزش و تحلیل بازارهای مالی

۳ گام برای خبرخوانی صحیح ارز دیجیتال

این روزها ارزهای دیجیتال داغ است و شاهد هجوم افراد زیادی به این بازار هستیم که اکثرا با رویای دستیابی سریع به سود زیاد، وارد این بازار پرنوسان و جذاب می شوند. این افراد همه یا بخشی از سرمایه خود را وارد دنیای کریپتوکارنسی می کنند اما نکته مهمی که باید به آن توجه کرد پیگیری اخبار درست و صحیح از منابع معتبر است. بازار ارزهای دیجیتال به شدت تحت تاثیر اخبار قرار دارد و روزانه حجم معاملات زیادی تحت تاثیر این اخبار بالا و پایین می شود.

بنابراین باید به دنبال خبرخوانی صحیح ارزهای دیجیتال باشید و هر روز بر دانش خود در این زمینه اضافه کنید. چراکه بازار ارزهای دیجیتال به طور تصاعدی در حال رشد است و به نظر می رسد همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد.

معیارهایی که باید برای خبرخوانی صحیح در حوزه ارزهای دیجیتال در نظر بگیرید

برای اینکه بتوانید اخبار درست را دنبال کنید باید معیارهایی را در نظر داشته و با توجه به آن ها اخبار درست را دنبال کنید. از جمله معیارهایی که باید در زمینه خبرخوانی صحیح ارز دیجیتال در نظر بگیرید عبارتند از: تشخیص رفرنس از غیررفرنس یا تشخیص منبع معتبر از غیرمعتبر، تشخیص جنس خبر، میزان تاثیر خبر، ابزارهای تحلیل خبر، استفاده از خبر برای معامله گری و یا سرمایه گذاری.

تشخیص رفرنس از غیررفرنس

بهترین وب سایت خبری کریپتو چیست؟ این سوالی است که بسیاری از علاقه مندان به کریپتو از خود می پرسند. وب سایت های خبری روز به روز زیاد می شوند و درواقع رشد قارچ گونه ای دارند. چه قصد سرمایه گذاری در فناوری بلاک چین را داشته باشید یا نه، دانستن اتفاقات اخیر در دنیای بلاک چین و رمزارز همیشه مفید است.

سایت‌های رمزنگاری زیادی در بازار وجود دارند که می‌توانند اخبار اخیر را در اختیار شما قرار دهند اما یافتن معتبرترین منبع، ضروری است. با وجود وب‌ سایت‌های زیادی که در این فضا گزارش می ‌دهند، دانستن اینکه زمان خود را کجا باید بگذرانید دشوار است. اگر بر مبنای انتخاب اشتباه، اطلاعات را از منبع اشتباهی دریافت کنید، ممکن است اطلاعات نادرست منجر به از دست رفتن سرمایه شما شود یا بدتر از آن دچار کلاهبرداری شوید. در انتخاب بهترین رفرنس برای پیگیری و خبرخوانی ارزهای دیجیتال باید به مواردی که پوشش می دهد توجه کنید. رفرنس شما باید پوششی به روز در مورد همه چیزهایی که در این فضا اتفاق می افتد داشته باشد. از جمله: مقالات مهم صنعت کریپتو، بخش های مربوط به تجزیه و تحلیل های عمیق و نمایه‌ های شرکت، حجم معاملات، حجم ورودی به بازار، نوسانات قیمت و اینکه کدام سکه ها نوسان بیشتری دارند و اطلاعاتی از این دست.

از جمله مهم ترین و بهترین رفرنس ها برای پیگیری ارزهای دیجیتال عبارتند از:

CoinDesk

CoinMarketCap

CoinTelegraph

Tezro

CCN

The CC Press

Bitcoinist

جنس خبر چیست؟

خبرهایی که در حوزه ارزهای دیجیتال می شنوید به چند دسته تقسیم می شوند که هرکدام برایند متفاوتی خواهند داشت. شما با توجه به آموزش هایی که دیده اید باید بتوانید جنس خبر را تشخیص دهید. معامله در بازار ارزهای دیجیتال بر مبنای شانس اصلا ایده خوبی نیست. یک معامله گر باید به طور مداوم بازار را تحلیل کند و برای داشتن تحلیل درست باید جنس خبر را تشخیص دهد. آیا خبر از جنس فاندامنتال است. مثلا اگر خبری که شنیده اید در مورد حجم معامله باشد، می تواند به شما برای تحلیل بنیادی کمک کند. زیرا حجم معامله یکی از معیارهای مورد استفاده در تحلیل فاندامنتال است.

یا خبر بیرون آمده، خبری است در حوزه فنی که نیازمند تحلیل تکنیکال بوده و شما باید در این زمینه اقدام کنید. چراکه تکنیکال روشی است که برای تعیین چگونگی و زمان معامله دارایی و پیش بینی حرکت احتمالی قیمت مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین خبر می تواند بر پیش بینی شما از حرکت آینده قیمت ارز دیجیتال مورد نظر تاثیرگذار باشد.

یا اینکه جنس خبری که شنیده اید از نوع درون شبکه ای یا آن چین است؟ اگر جنس خبری شنیده اید از جنس خود ارزهای دیجیتال بوده و به عبارت دیگر آن چین است، شما باتوجه به دانسته هایتان باید از چه ابزاری برای تجزیه و تحلیل خبر استفاده کنید؟

به عبارت ساده تر و همانطور که می دانید در تحلیل تکنیکال تمرکز اصلی بر موضوعات تکنیکی بازار از جمله شناخت کندل و رفتارهای کندل و استراتژی های معاملاتی قرار دارد، در حالی که بیشتر تمرکز تحلیل فاندامنتال روی موضوعات خبری است.

در تحلیل درون زنجیره ای یا آن چین عوامل اساسی رمز ارزهای پایه برای بهبود تصمیمات سرمایه ‌گذاری و معاملات مورد بررسی قرار می گیرد.

بنابراین باتوجه به جنس خبری که می شنوید تحلیل شما و در نتیجه سود و زیان شما در بازار متفاوت خواهد بود.

تاثیر خبر چگونه است؟

معیار دیگری که باید در مورد خبرخوانی صحیح ارز دیجیتال درنظر داشته باشید تاثیر خبری است که می شنوید. تاثیر زمانی خبری که پخش شده چگونه است؟ آیا این خبر تاثیر بلندمدتی بر بازار خواهد گذاشت یا خیر، فقط در بازه زمانی کوتاه مدت تاثیر دارد. این مورد به شما کمک خواهد کرد تا با توجه به آن تصمیم به اقدام بگیرید. باتوجه به تاثیر خبر بر دید بلندمدت یا کوتاه مدت شما، باید در مورد معامله گری و سرمایه گذاری به شیوه درست تصمیم بگیرید. آیا اگر خبری که شنیده اید در کوتاه مدت بر بازار ارزهای دیجیتال تاثیرگذار است بهتر نیست استراتژی خود را بر نوسان گیری قرار دهید؟ یا اینکه اگر خبری که به دست آورده اید در بلندمدت بر بازار اثرگذار است بهتر نیست با دید بلندمدت نسبت به سرمایه گذاری روی آن اقدام کنید؟ به عنوان مثال در تاثیر کوتاه مدت یک خبر بر بازار ارز دیجیتال می توان به توییت های ایلان ماسک در مورد ارز محبوبش یعنی دوج کوین اشاره کرد که توانست در چندین نوبت منجر به بالارفتن قیمت آن شود و بسیاری از معامله گران از این فرصت برای نوسان گیری و کسب سود استفاده کردند.

بنابراین یکی دیگر از معیارهای مهم برای خبرخوانی صحیح ارز دیجیتال توانایی شما در تشخیص تاثیر خبری است که پخش شده است و شما به واسطه آن تصمیم به معامله گری، سرمایه گذاری یا نوسان گیری می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

فیماچارت

به فیماچارت خوش آمدید

خوشحالیم که ما را انتخاب کردید

[theme-my-login]