بورسعرضه اولیه

زمان عرضه اولیه سرخابی ها در بورس

آخرین جلسه درباره خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس حاکی از این است که احتمالا تا سه ماه آینده سهامداران بازار سرمایه می‌توانند شاهد عرضه اولیه سرخابی ها باشند.

پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان امروز جزییاتی از نشست خصوصی‌سازی دو باشگاه پایتخت (استقلال و پرسپولیس) منتشر کرده و نوشته که این جلسه مطابق هر هفته در سالن اجتماعات این وزارتخانه برگزار شده است.

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه این نشست با اشاره به برپایی این جلسات به طور منظم توضیح داد که این نشست‌های تخصصی باهدف پیگیری روند خصوصی سازی و رصد اقدامات لازم در این خصوص، برگزار می‌شود.

او با مثبت خواندن نتایج این جلسات که با حضور مسئولان سازمان خصوصی‌سازی، بورس و فرابورس، مدیران عامل دو باشگاه، معاونان و مدیران کل وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود، گفت: در هفته‌های گذشته، مستندسازی‌ها، بررسی حساب‌های مالی و ساماندهی بخش‌های مختلف استقلال و پرسپولیس با قوت و قدرت پیگیری شد.

وزیر ورزش و جوانان نظارت مسئولان خصوصی‌سازی را مورد توجه قرار داد و افزود: با تعامل و پیگیری آنها به مراحل حساس و تعیین کننده ورود سرخابی ها به بازار سرمایه نزدیک شده‌ایم.

وی افزود: تا سه ماه آینده، براساس مصوبه هیأت عالی واگذاری (۱۸ فروردین ۹۹) برنامه را پیش می‌بریم و تلاش می‌کنیم تا در این باره زمانی اقدامات لازم را صورت دهیم.

وی تهیه اسناد و مدارک مربوط به املا‌ک تحت تملک دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از جمله ساختمان‌ها و استادیوم‌های مربوط به این دو باشگاه را بخشی از اقداماتی که باید انجام شود، اعلام کرد و در ادامه تعیین تکلیف دارایی‌های سرخابی‌های پایتخت با هدف افزایش سرمایه را مورد توجه قرار داد.

سلطانی‌فر با تاکید بر این نکته که امور مربوط به خصوصی‌سازی با دقت بسیار انجام می‌شود، گفت: برای تحقق این مهم، از تخصص مشاورانی در حوزه مالی، واگذاری و موارد دیگر بهره‌مند شدیم تا بتوانیم مراحل بعدی کار را با دقت و قدرت در سقف زمانی مشخص شده است، انجام دهیم.

وی افزود: همت خوبی در حال حاضر در دستگاه‌های اجرایی ذیربط به وجود آمده است و با تکیه بر این تعامل و هماهنگی، همه تلاش خود را می‌کنیم که در زمان مشخص شده، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را وارد بازار سرمایه کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا