۰

Chainlink داده های فارکس را از بانک های برتر کره ای به DeFi منتقل می کند

Chainlink با مشارکت با CenterPrime، یک صنعت ۷ تریلیون دلاری در روز را به فضای مالی غیر متمرکز (DeFi) متصل می کند.

طبق خبری که ساعاتی پیش کوین تلگراف منتشر کرد, (Chainlink (LINK با CenterPrime در حال ادغام است تا مبادلات ارزی یا همان فارکس (FX) نرخ داده ها را از بانک های کره ای به فضای DeFi انتقال بدهد.

موفقیت صنعت fintech کره ای

CenterPrime، پروژه ای مبتنی بر هایپر لجر (Hyperledger) است و به API های باز بانکی کره ای دسترسی دارد که داده های نرخ FX را از چندین بانک محلی پخش می کند. طبق اعلامیه مطبوعاتی CenterPrime، این یک نقطه عطف بزرگ برای فضای fintech کره ای است. آنها خاطرنشان کردند:

این ادغام با Chainlink یک پیشرفت بزرگ برای صنعت fintech کره ای است. برای اولین بار در تاریخ، برنامه ها می توانند به نرخ ارز غیرمتمرکز مبادله شده توسط بهترین بانک های کره دسترسی پیدا کنند.

DeFi

Chainlink داده ها را در اکوسیستم DeFi منتقل می کند. منبع: CenterPrime.

سرگئی نظاروف (Sergey Nazarov)، بنیانگذار Chainlink که در روز گذشته در کنفرانس On-Chain Fintech سخنرانی کرد، در اظهار نظرش درباره این موضوع چنین عنوان کرد که این فرصتی برای بانک ها برای شرکت در “انقلاب قرارداد هوشمند” است:

من فکر می کنم بانک ها می توانند در انقلاب قرارداد هوشمند و بلاک چین شرکت کنند و نحوه ارائه آنها برای معرفی مجدد سیستم مالی جهانی به نحوه ارائه داده های مختلف و ارائه خدمات مختلف به این محصولات مالی وابسته است.

کره جنوبی یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین اقتصادهای جهان است. آنها دارای شرکت های قدرتمندی همچون سامسونگ و ال جی هستند و همچنین یکی از بالاترین میزان پذیرش رمزنگاری در جهان را دارند.

از نظر تئوری، دسترسی به داده های غیرمتمرکز از بازارهای مالی سنتی باید تا حد زیادی پایه مورد استفاده DeFi را گسترش دهد. حجم معاملات روزانه در بازار فارکس ۶.۶ تریلیون دلار است، یعنی بیش از ۱۰۰ برابر حجم معاملات روزانه cryptocurrency. اگر فضای DeFi بتواند حتی بخش کوچکی از این مقدار را در اختیار بگیرد، این امر می تواند به یک حرکت مثبت برای فضای رمزنگاری تبدیل شود.

منبع: cointelegraph

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.